Pozornost řidiče pravděpodobně zachránila seniora od umrznutí. Vše zachytila kamera v autě.

0

Pozornost a starost projíždějícího řidiče o seniora, který šel na lehko oblečen po silnici z Neratovic do Kojetic ve středních Čechách, pravděpodobně staršímu muži zachránila život.

Řidič auta, který tu projížděl si na poslední chvíli všiml staršího muže u pravé strany krajnice, lehce oblečeného a silně zmateného. První reakce byla taková, že na chodce zatroubil, aby uhnul z vozovky.

„Nejdříve jsem si myslel, že je to opilec, který se motá na silnici. Později mi po cestě došlo, že vlastně byl spíš zmatený než opilý a vybavoval jsem si, co má na sobě. Byl jeden stupeň nad nulou a rozhodl jsem se, že se otočím a raději se přesvědčím, že je vše v pořádku.“ Prozradil Tíseň.tv  řidič auta.

Po ujetí několika desítek metrů se otočil a vrátil se zpět k muži stojícímu na silnici. Po krátkém rozhovoru, pak raději řidič zavolal linku 158, tedy policii, aby staršího muže raději zkontrolovala. Mezi tím, se chodec dal do pohybu směrem ke Kojetícím.

„Došlo mi, že musím jet za ním, protože by ho také mohl někdo přejet. V jednu chvíli se zastavil a v ten moment jsem mu nabídl, zda si nechce sednout ke mně do auta. Celý se klepal zimou a nevěděl, kde je. V autě mi pak na chvíli omdlel. Proto jsem znovu zavolal na tísňovou linku. Snažil jsem se s ním udržet kontakt, aby stále mluvil,“ dodává dále řidič auta.

Po chvíli dorazil strážník městské policie z Neratovic, kterému to policisté z linky 158 předali. Během pěti minut pak dorazila záchranka, která si staršího muže převzala. Že s ním nebylo vše úplně v pořádku dokládá i nahrávka rozhovoru s řidičem, kdy muž odpovídá velmi zmateně a dezorientovaně.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture