Prague Pride 2018 vyrazil do centra Prahy.

0

Duhový průvod Prague Pride 2018 je každoroční zakončení festivalu. Je převážně zaměřován na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tématiku. V pochodu bylo kolem 35 tisíc lidí a také 21 vozidel z kterých hrála hudba a lidé na přívěsech za vozy tančily, pirátská loď a mnoho dalšího.

Pochod směřoval na Letenské náměstí. Z Václavského náměstí, Opletalovou ulicí, Hybernskou, přes náměstí Republiky, Dvořákovo nábřeží, Čechův most až na Letnou.

Celý pochod monitorovali policisté, dopravu usměrňovali policisté z dopravního oddělení společně s dopravním podnikem, připraveni byli také policisté ze Speciální Pořádkové Jednotky.

Pochod se neobešel bez negativ a urážek lidí, kteri gaye a lesby neuznávají. U nemocnice Na Františku se sešlo několik odpůrců z řad příznivců Dělnické strany a a Národní obrany, ti na lidé v pochodu nadávali, hlídat a klidnit je museli policisté ze SPJ společně s antikonfliktním týmem, ti svoji práci odvedli bravůrně. Došlo ale pouze na slovní potyčky, k fyzickému kontaktu nedošlo.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture