Protimafiánský útvar si došlápl na už jednou odsouzené neonacisty v kauze Power. Opakovaně prodávali oblečení podporující nacistickou ideologii

3

Celkem pět lidí zadržela sekce protiteroristického a protiextremistického policejní útvaru NCOZ (Národní centrála proti organizovanému zločinu) v minulých dnech  na Uherskohradišťsku, Strakonicku, Plzni, Čáslavsku a Zlínsku. Je mezi nimi už jednou podmínkou odsouzený Martin Franek. Ten v letech 2005 až 2009 uspořádal několik desítek tajných neonacistických koncertů roce 2006 pořádal na Táborsku jeden z největších koncertů, na který přijeli tři stovky neonacistů.

Podle dostupných informací na sociálních sítích a monitoringu naši redakce neonacistického prostředí je Franek a jeho kamarádi v hledáčku policistů kvůli e-shopu Dstyle. Na něm  a v přímém prodeji pak prodával oblečení s nacistickou tématikou, nebo s tématikou obhajující nacistickou ideologii. Kde ta trička bral v současné chvíli není známo. Je velmi pravděpodobné, že buď oblečení překupoval ze zahraniční nebo sám vyráběl. Podle našich informací proběhlo několik domovních prohlídek, kde mohla být odhalena i tajná tiskárna. Na webu Dstyle se dokonce píše, že vše je vlastní od tematických obrazců přes výrobu.

Včera byli okresním soudem v Uherském Hradišti dokonce tři zadržení muži vzati do vazby. Podle našich informací by se mělo jednat o Martina Franeka a jeho další dva kumpány, kteří s tiskem a distribucí oblečení pomáhali. Další dva zadržené k vazebnímu řízení policisté ani nepřivezli. Lze se tedy domnívat, že pro ně státní zástupce vazbu nenavrhoval. Policie slovy svého mluvčího Jaroslav Ibeheje záležitost komentovat nechce. Sdílnější nebyl ani dozorující státní zástupce Ladislav Dejmek. „Vyšetřování je teprve na začátku a my k povaze trestných činů a probíhajícímu šetření nebudeme sdělovat další informace. “ Řekl AKTU.czDejmek.

Reportéři mají některé motivy triček či mikin k dispozici. Po zatýkání ze stránek zmizely. Je z nich patrná neonacistická ideologie, která ovlivňuje zejména mladistvé. Ti byli velmi často oslovování v minulosti na utajovaných koncertech či různých neonacistických dýcháncích. Tady docházelo k prodeji CDeček či oblečení. Už v minulosti se podařilo policii takové činy prokázat při akci Power. Tenkrát byl mezi zadrženými právě i Franek.   Ani teď tomu při distribuci oblečení či CDeček nebylo jinak. Plyne to z komunikace na sociálních sítích, kterou má redakce k dispozici. Už v minulosti se na podobných koncertech a dýcháncích, kde se prodávalo oblečení či trička rekrutovali neonacisté, kteří například spácháli žhářský útok ve Vítkově na Opavsku.

Motivy oslavující slavné nacisty jsou více než jasné. Na některých motivech triček je například obraz propagující kapelu Bound for Glory, s iniciály Hans-Ulrich Rudel. Rudel byl známý pilot JU 87 STUKA. Na letadlu jsou pak vidět insignie Wermachtu.

 

Na dalším motivu je znak a označení SS Leibstandarte Adolf Hitler. Jochen Peiper byl pobočník Heinricha Himmlera. Nelze si nevšimnou podtitulu „věrný až do smrti“. Těchto motivů má redakce AKTU.cz k dispozici více.

Všem zadrženým hrozí až deset let vězení. V organizované skupině jsou totiž podezřelý z trestného činu Založení, podpora a propagace hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka podle § 403 Trestního zákona.

Sdílejte:

3 komentáře

  1. Hlavně že jste skvěle zasáhli,bravo! Kolik lidí různých etnik a toho správného politického názoru asi tyhle koncerty a trička mohli ohrozit!Ani si nedokážu představit,že by tihle lidé dostali jen 10 let,vždyť to je u nás trest za vraždu a tihle lidé mohli svými výrobky ohrozit celou naší neomylnou Českou Republiku! Ale doufám,že když budou kouřit ve vězení marihuanu a přečtou pár knížek Václava Havla,tak jim bude trest snížen alespoň o dva roky!

  2. lubomir kučera on

    tak protimafiánsky útvar sa zaoberá ludmi co si spravia trička s vojenskými motívmi s 2sv vojny a s vážnou tvárou nás oboznamuje o svojich úspechoch….a to že to samé predáva vietkong na tržniciach už problém neni?kto kázal žandárom sa za naše peniaze zasa buzerovat ludí za handry?a tí sprostý žandári dokedy ešte budu robit takéto ko..ny namiesto toho za čo ich platíme?potom zas budu slubovat ako ked mali červené výložky že už nikdy nepojdu proti ludu tejto zeme a nebudu sa starat o politiku

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture