Pyrotechnik, uzavřená ulice, manévry. To všechno kvůli GPS na magnetu pod autem

0

V sobotu krátce po jedné hodině vyrážel policejní pyrotechnik do ulice Cholupická v Praze k nálezu podezřelého předmětu pod autem.

Operační důstojník nechtěl nechat nic náhodě a na místo si přivolal posily. Cholupickou ulici pak uzavřeli policisté ze Speciální pořádkové jednotky, kteří dorazili na místo. Kolem místa nálezu se nemohl nikdo pohybovat.

Pyrotechnici, kteří dorazili na místo okamžitě rozhodli o opatřeních, která se obvykle dělají v případě vážného podezření na nález nástražného výbušného systému. Uzávěra ulice, použití speciálního robota na průzkum místa,  postup v ochranném obleku a další opatření, která souvisí s maximální bezpečností.

Policejní pes, který místo s pomocí pyrotechnika prozkoumal, nepotvrdil přítomnost výbušniny. I přesto se podivný předmět umístěný pod autem, rozhodli pyrotechnici zrentgenovat.

Ani rentgen nepotvrdil, že by předmět mohl být životu nebezpečný v podobě výbušniny. Podrobným zkoumáním pak pyrotechnik zjistil, že se jedná pravděpodobně o speciální sledovací zařízení na bázi GPS lokátoru, které někdo umístil pod auto na speciálním magnetu.

Celou záležitostí se bude policie i nadále zabývat. Pachatel totiž může být obviněn ze stalkingu anebo z dalších trestných činů.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..