Razie v Německém městě Ostritz. Při dostaveníčku neonacistů měli na sobě zakázaná trička

0

Malé městečko v Sasku hostilo tento víkend přes stovky neonacistů. Vystoupení, která měla oslavovat narození Adolfa Hitlera, byla z větší části tvořena Blood and Honour kapelami. Přímo v kempu neonacistů se pak prodávalo oblečení s neonacistickou tématikou a hudební nosiče neonacistických kapel. V sobotu pak policie zabavovala trička, na kterých byly zobrazeny zkřížené německé granáty a na nich byl nápis árijské bratrstvo. Některá trička měla ochranka a symbol byl hlavním motivem oslav. Zmiňované logo připomíná silně logo jedné z divizí Waffen-SS.

Koncert neonacistů byl poměrně dobře organizovaný. Policie také zákazala přímo v kempu pít alkohol. Neonacisté, kteří chtěli alkohol pít, to řešili tak, že si zašli do města, kde museli pivo vypít, protože vchody do kempu hlídala policie.

Neonacistů bylo přibližně kolem tisíce. Proti nim si svoji slavnost míru uspořádali místní občané. Ti byli podporovaní levicovými přiznivci, kteří do města přijeli a svůj koncert měli nedaleko nonacistického kempu.

Díky silnému bezpečnostnímu opatření se víkend obešel bez větších problémů. Německá policie kontrolovala jak neonacisty, tak i příznivce levice.Češi se neonacistického koncertu podle informací AKTU.cz učástnili minimálně. Ani příznivci ANTIFY nebyli zastoupení v hojném počtu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture