Řidič běloruského autobusu neměl na kauci za nevyhovující stav tachografu. Přes 30 dětí muselo do hotelu pěšky.

0

V ulici V Holešovičkách se podařilo dopravním policistům zastavit autobus, který neměl v pořádku tachograf. Jde o zařízení, které přesně hlídá řidičům přestávky. Tato zařízení bývají většinou ještě zaplombována. Tuto plombu měl řidič autobus porušenou. Navíc tachograf neměl ověření o pravidelné kontrole, která se musí provádět u analogového tachografu jednou za 6 let a u digitálního jednou za 2 roky.

Policisté proto řidiči autobusu udělili kauci, aby se nevyhýbal správnímu řízení, kde může být udělaná pokuta v řádu statisíc. Kauce byla v řádu desetitisíců. Na splacení kauce, ale Bělorus neměl peníze, proto policisté autobus zajistili botičkou, aby neodjel.

Cestující, zhruba 30 dětí s pedagogickým dozorem, taktéž z Běloruska, jeli z tanečního festivalu do hotelu ve Strašnicích. Protože řidič neměl na zaplacení a tím pádem nemohl v jízdě pokračovat, musely děti do hotelu pomocí MHD a pěšky. Cesta jim trvala přibližně hodinu a půl. Kdyby řidič kauci zaplatil, může v jízdě dál pokračovat a děti by nemusely do hotelu pěšky. I tak by se ale správnímu řízení nevyhnul. Náhradní autobus jim dopravce nebyl schopen zajistit.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture