Řidič „hyena“ odjel od nehody. Zabil člověka

0

 

Doplnění 26. 1. 201

V sobotu pozdě večer se přihlásil osmadvacetiletý muž. Ten se posléze doznal k tomu, že je to právě on, kdo na Českobrodské ulici v pátek ráno řídil vozidlo, které bylo účastníkem smrtelné dopravní nehody.

Při následném výslechu navíc nedokázal kriminalistům vysvětlit ani to, proč po nehodě nezůstal na místě a zraněnému neposkytl první pomoc, nebo alespoň nepřivolal sanitku.

Prošetřování dopravní nehody i nadále probíhá, nicméně osmadvacetiletý muž je v tuto chvíli obviněn z trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Za tyto delikty mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let.

Trestu ale zřejmě neunikne ani pětadvacetiletá dívka.

Ta byla v době dopravní nehody spolujezdkyní v předmětném vozidle.

U této dívky, potažmo ženy je podstatné, že jednak neudělala nic pro záchranu zraněného chodce, ani o celé situaci neinformovala policisty, byť minimálně z médií mohla vědět, nebo dokonce věděla, co se stalo a s jakým následkem.

Konkrétněji řečeno, po nehodě nepřiměla řidiče k zastavení a pomoci zraněnému a ani sama nezvedla telefon, aby vytočila například linku 155, nebo 158.

Do celého prošetřování byla zainteresována až tehdy, když si pro ní v neděli ráno přišli do jejího bydliště kriminalisté a předvedli jí na policejní služebnu.

Do té doby neudělala nic k vypátrání řidiče, ani k objasnění celé události.

Na základě těchto skutečností je pětadvacetiletá dívka nyní obviněna z trestného činu neposkytnutí pomoci, za který jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

por. Mgr. Tomáš Hulan 26. 1. 2016

Otřesný případ hyenismu a nespokytnutí pomoci řeší od dnešního rána pražští policisté.

Na ulici Českobrodská ráno srazil na přechodu pro chodce řidič tmavého vozidla muže. Tělo pak odlétlo několik metrů. Řidič z místa ujel.

Policisté v této souvislosti pátrají po řidiči tmavé limuzíny. Podle námi zjištěných informací mají policisté k dispozici i podrobný videozáznam z celé nehody. V tuto chvílí ho zveřejňovat nebudou. Mohli by totiž pomoci pachateli v obhajobě svého lidsky nepochopitelného jednání.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture