Řidič měl speciálně upravenou RZ. Policie mu ji sebrala a zakázala další jízdu. Provinilec může ve finále přijít i o řidičák.

0

Včera, po druhé hodině ráno v ulici Národní v Praze zastavila hlídka dopravní policie Praha I. Moldavce v dodávce mercedes, u které si hlídka všimla, že má při nasvícení skrytá dvě čísla na registrační značce. Moldavec, který jak sám uvedl občas jezdí pro turisty na letiště, o nečitelné RZ nevěděl.

Auto je prý psané na bratra. Registrační značka byla speciálně upravena tak, aby při určitém úhlu nasvícení nebyly vidět dvě číslice. Tím pádem jde o špatně čitelnou registrační značku.

V takovém případě policie může značku zabavit jako důkaz pro přestupkové řízení a řidiči zakázat další jízdu. A tak se tomu i stalo. Cizinec byl hodně překvapený, když mu nekompromisní policistka, řekla, že má značku sundat a že bez registrační značky nemůže dále pokračovat.

Značka pak byla hlídkou zabavena pro správní řízení. Ve správním řízení pak řidiči může být základě jízdy s neplatnou či nečitelnou registrační značkou odejmut řidičský průkaz.

Jak byla značka změněna není v tuto chvíli jasné. Na českém trhu se v minulosti objevily folie, které poskytovaly tuto službu. Na české radary, které měří rychlost ale nefungovaly. Nepoužívají totiž při focení silný záblesk světla.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture