Řidič v Praze najížděl na policisty, ti mu dvakrát zasáhli auto z pistole.

0

Střelba z pistolí, policejní zátarasy, nabouraná auta, jízda po chodníku, poražené stromy a zadržený řidič se zákazem řízení. To vše měli možnost vidět obyvatelé pražských Stodůlek dnes po třetí hodině ráno.

Stříbrného auta si jako první všimli policisté z Pohotovostní motorizované jednotky. Řidič na sebe upozornil velmi pomalou jízdou. Když ho policisté chtěli zastavit, nereagoval a sešlápl plyn doslova na podlahu.

Následovala honička, kdy na jednom z parkovišť u supermarketu ujíždějící řidič najel na chodník a zeleň. Tady naboural zaparkované auto, porazil dva vzrostlé stromy. Na pomoc policistům z PMJ přispěchali další útvary pražské policie. IV. Oddělení hlídkové služby, cizinecká policie i místní oddělní.

Řidič stále ujížděl a navíc ohrožoval chodce na chodnících nebo auta na silnicích. Policisté proto stavěli zátarasy z aut. Při objíždění jednoho z nich, pak řidič nekontrolovaně najel na chodník, kde málem srazil policistu. Ti pak začali po autě okamžitě pálit ze svých pistolí, protože hrozilo nebezpečí, že řidič srazí někoho dalšího. Dvěma výstřely auto zasáhli.

Když se podařilo řidiče vyblokovat do slepé ulice, z auta vyběhl a snažil se utéct. Chvíli po něm policisté pátrali. Nakonec ho ale dostihli a zadrželi.

Mladík byl převezen na místní oddělení a poté putoval do cely. Jeden z důvodů, proč ujížděl, byl vyslovený zákaz řízení. Teď k tomu přibude maření úředního rozhodnutí, obecné ohrožení a pravděpodobně útok na policistu, tedy trestný čin ‚ útok na úřední osobu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture