Řidičce, která na Silvestra srazila dvě chodkyně, hrozí až šest let ve vězení. Jedna ze sražených žen zemřela.

0

Pražská policie podala návrh na obžalování cizinky, která loni na Silvestra opilá srazila dvě chodkyně na přechodu a z místa nehody ujela. Jedna z žen v nemocnici později zemřela, druhá při srážce utrpěla těžkou ujmu na zdraví. Řidičce, která je ve vazbě, nyní hrozí za usmrcení z nedbalosti až šest let vězení. Psali jsme zde.

Na Nový rok jsme vás informovali o dopravní nehodě, při které cizinka v podnapilém stavu v Bělehradské ulici srazila dvě chodkyně, jednu z nich poté vezla na kapotě svého černého BMW. Řidička z místa nehody ujela a poté v ulici Korunní, tedy skoro kilometr od nehody, nabourala do zaparkovaných aut. Řidičku nakonec v doprovodu policistů záchranáři převezli do nemocnice.

„Skutek je nyní kvalifikován jako usmrcení z nedbalosti, přečin těžkého ublížení na zdraví, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělil šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. Dodal také, že u nedbalostního usmrcení připadá v úvahu také zpřísnění právní kvalifikace, soud by tak mohl uložit trest v rozmezí dvou až osmi let odnětí svobody.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture