Řízkárna na pražském Smíchově opět terčem. Tentokrát někdo nahlásil bombu

0

Kolem půl osmé v pondělí večer nahlásil anonym umístění bomby do restaurace Řízkárna na pražském Smíchově. Na místo okamžitě vyrazili dvě jednotky hasičů, policisté ze Speciální pořádkové jednotky i záchranáři. Za nimi pak policejní pyrotechnik. Nikdo tuto situaci nechtěl podcenit.

Řízkárna totiž v minulosti čelila útokům kvůli sporům majitele a jeho bývalých zaměstnanců. Údajně jim totiž neměl zaplatit výplatu. Majitel Řízkárny se brání, že ex – zaměstnanci neplnili pracovní smlouvu a navíc ho někteří okrádali.

Útoky spočívali v obsazení restaurace několika lidmi a následném obtěžování hostí. Jedním ze zadržených aktivistů v Řízkárně byl i Lukáš Borl – toho zadrželi policisté z ÚOOZ v rámci akce Fénix. (zadržení několika levicových aktivistů a následné obvinění některých z nich z přípravy teroristického útoku na vlak)

Majiteli také někdo zápalil auta, která používal k rozvozu jídla. Celou záležitostí se zaobírají i policisté z protiextrémistického oddělení. Není totiž vyloučeno, že vozidla Řízkárny zapalovali ti, kteří mají na svědomí požáry policejních aut po celé ČR. K těmto požárům se v minulosti přihlásili levicoví extrémisté. O případu jsme informovali zde.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture