Skvělá práce celníků v Praze. Na stavbě odhalili nelegální pracovníky a vybrali i pokuty.

0

Dnešní razie pražské Celní správy přinesla své „ovoce“. Na na rohu ulic Vyskočilova a Želetavská kromě celníků zasahovalo i 20 policistů a také příslušníci celní správy s vycvičenými psi. Jednalo se o rozsáhlou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o zaměstnanosti. Celníci kontrolovali všechny zaměstnance, celé místo obklíčili a pomocí speciálně cvičených psů prohledávali budovu vč. garážových prostor a hledali osoby, které by se zde mohli při jejich příchodu ukrýt.

Tisková mluvčí pražských celníků, nprap. Ivana Kurková agentuře AKTU.cz sdělila, že v objektu bylo celkem zkontrolováno 79 osob. Z toho 34 čechů, 45 cizinců, z čehož z tzv. třetích zemí (Ukrajina, Moldávie,…) se jednalo o 29 osob. Ani jeden z těchto zaměstnanců nepředložil ke kontrole pracovní smlouvu. Ve všech 45 případech zaměstnávaných cizinců nesplnil zaměstnavatel informační povinnost tím, že neoznámil příslušnému úřadu práce, že cizince zaměstnává. Celkem 9 osob celníci předali Policii ČR kvůli porušení uděleného zákazu pobytu.

U několika osob bylo v databázi celní správy navíc zjištěno, že dluží správním úřadům nebo městské policii peníze na pokutách. Velkým úspěchem také je, že již na místě se na tyto dluhy podařilo vybrat celkem 3.000,- Kč.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture