Střílel z airsoftové pistole jeho řidič byl pod vlivem

0
Stráž nad Ohří
52 letý místní muž, který zde stál se svojí ženou u zaparkovaných vozidel, uslyšel několik výstřelů a následně pocítil bolest na rameni. Po zjištění, že byl zřejmě zasažen nějakou kulkou, si všiml projíždějícího vozidla značky Škoda Octavia, a proto celou věc oznámil na policii.

Policisté z obvodního oddělení v Ostrově začali po uvedeném vozidle pátrat a díky poznatku, že vozidlo jede po silnici 1/13 se jim ho podařilo ve spolupráci s karlovarskou hlídkou na začátku Karlových Varů dostihnout a zastavit. Ve vozidle se nacházely 3 osoby, z toho dva muži ve věku 25 a 26 let a 41 letá žena.
S 26 letým řidičem policisté provedli orientační test na přítomnost návykových látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na látky amfetamin a opiáty. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz. Poté byly zadržené osoby převezeny na obvodní oddělení k dalším úkonům.
S 25 letým spolujezdcem zahájili ostrovští policisté úkony trestního řízení pro přečin Výtržnictví. Ten měl při průjezdu obcí Stráž nad Ohří vystřelit z tzv. Airsoftové plynové pistole několik ocelových kuliček, kterými poškodil dvě zaparkovaná vozidla a také poranil 52 letého muže.
Karlovarští policisté o několik hodin později, a to krátce před druhou hodinou ranní, zastavili v Karlových Varech osobní vozidlo značky Škoda Octavia, jedoucí po místní komunikaci směrem z Tuhnického mostu. Kontrolou bylo zjištěno, že toto vozidlo řídí právě 25 letý podezřelý střelec. Lustrací v evidencích policie bylo zjištěno, že řidič má uložen zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny. Za toto jednání mu bylo následně na obvodní m oddělení sděleno podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v případě prokázání viny hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Uvedené skutky jsou nadále v šetření policistů.
Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..