Švédové a Dánové v Praze opět řádili, měli i zbraně

0

Hluk, opilost, rozruch, ale také zbraně a poničené vybavení hotelu. To jsou klíčová slova návštěvy skandinávských turistů v centru Prahy.

 

Krátce po půl osmé večer byli policisté volání do hotelu Mosaic na Praze 2. Švédové ve 4 patře poničili klimatizaci hotelu a údajně mají na pokojích zbraně. Na místo okamžitě vyrazili policisté z Pohotovostní motorizované jednotky a II. OHS (oddělení hlídkové služby). Ve 4 patře v bloku hotelu pak nalezli nejen rozdováděné Švédy, ale i makety pravých zbraní – airosoftové pistole (pistole střílící umělohmotné kuličky), teleskopické obušky a baterky s paralyzery.

 

Na místo, dorazila i záloha policistů. Speciální pořádková jednotka, která nejenom, že Švédy zkontrolovala a provedla zadokumentování přes kriminalistického technika, ale zároven ještě jednou pokoje i cizince prohlédla.

 

Manažer hotelu se nakonec rozhodl, že škodu 50 000 korun nebo hlásit policii a strhne ji skandinávským turistům ze záloh, které složili při ubytování. Policie tedy případ dál neřešila. Zbraně se uschovali v hotelovém trezoru a budou navraceny majitelům, při odjezdu z Prahy.

Zbraně měli Švédové nakoupit na tržnici SAPA.

V noci pak pražská policie prováděla pravidelné kontroly, zejména před klubem DUPLEX. Sem se totiž Dánsko – Švédska omladina začala stahovat. Přímo policisté zajistili 12 opilých mladistvých. Někteří z nich nadýchali až 2,5 promile alkoholu.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture