Těžkooděnci dali dárky dětem v nemocnici v Krči

0

Tak jako každoročně již zhruba deset let, i letos mezi sebou policisté ze speciální pořádkové jednotky vybrali finanční hotovost ve výši přes deset tisíc korun. Za tuto částku pak vybraní zástupci z řad „espejáků“ nakoupili hračky, které osobně předali malým pacientům z dětského oddělení Thomayerovy nemocnice.

„Výběr dárků jsme nejprve prokonzultovali s vrchní sestrou dětského oddělení. Dá se říci, že jsme vybrali hračky pro kluky a holky všech věkových kategorií. Dalším kritériem bylo mimo jiné i to, aby šly hračky snadno desinfikovat“, upřesnil policista ze speciální pořádkové jednotky.

Na oddělení bohužel nebylo z různých důvodů možné navštívit a osobně obdarovat všechny malé pacienty, nicméně ani oni nebudou „ošizení“. Jakmile to bude možné, tak sestřičky každému předají malý dárek a zbylé hračky pak zůstanou na oddělení pro všechny děti. Na první pohled byla v očích dětí vidět radost, a to nejen z věnovaných hraček a dalších dárkových předmětů s policejní tématikou, ale i ze samotné přítomnosti policistů. Ti se totiž dětem chvíli věnovali, společně zprovoznili některé hračky a děti alespoň na chvíli zapomněly, že nemohou být doma se svými blízkými.

por. Bc. Iveta Martínková

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..