Tohoto muže zadržela ÚOOZ v souvislosti se zátahem na levicové teroristy. Chtěli jsme rozhovor, odmítl

0

Lukáš Borl, aktivista mostecké solidarní sítě a squater. Poslední dobou bojuje i proti údajné nespravedlnosti  v kauze „Řízkarna“ na Praze 5. Několikrát byl policisty zadržen. Naposledy tento týden a to Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu,  v rámci velké razie proti levicovým extremistům. V současné době je na svobodě a ukázal se dnes 1. května na demonstraci levicových radikalů na Náměstí Míru. A právě tady přiznal na veřejnosti, že je jedním ze zadržených.  Mluvil o médiích, které dělají jen jednostranou kampaň. Když jsme mu ale chtěli dát prostor, nic nám neřekl.

 

Policisté provedli několik domovních prohlídek, a při jedné z nich byla nalezena tzv. trubková bomba. Jde o velmi oblíbenou zbraň levicových extremistů. K čemu byla určena zatím ví praděpodobně tvůrce a policisté, kteří ji zajistili.

 

Skupina „levičáků“, která byla zadržena má na svědomí útoky na mýtné brány a několik zapálení policejních aut. Zároveň utočí i soukromé firmy vyrábějící průmyslové kamery, více zde.

Vzhledem k náloži a povaze útoků, o kterých bezpečně můžeme říci, že za nimi stojí levicový extremisté, je dost pravděpodobné, že někteří ze zadržených a může mezi nimi být i Borl, mohou být obvinění ve finále z paragrafu 311 – Terorismu. Trestná je totiž i příprava.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture