U Národní třídy skončila žena při přecházení kolejí nohama pod koly tramvaje.

0

Kolem šesté hodiny odpoledne jednotky hasičů, záchranářů a policie vyjížděly ke střetu tramvaje s chodkyní v ulici Spálená v centru Prahy. Sedmdesátišestiletá chodkyně utrpěla vážná poranění dolních končetin. Hasiči okamžitě začali s vyprošťováním osoby zpod tramvaje pomocí vzduchových vaků a poté ji předali záchranné službě, která poskytla odbornou přednemocniční péči. Provoz tramvají byl zastaven, omezení se týkalo linek č. 2, 9, 18, 22 a 23. Tyto linky byly odkloněny přes Jiráskovo a Palackého náměstí. Po ošetření a podání tišících léků byla žena převezena do nemocnice k další péči.

Nehodu vyšetřuje dopravní police společně s dispečery dopravního podniku. Nehody jsou zde časté a lidé si stěžují na vysokou rychlost tramvají v tomto úseku. Zároveň tu také stovky lidí denně přebíhá neopatrně přes koleje, ačkoliv je nedaleko přechod pro chodce.

Provoz tramvají před obchodním domem Quadrio byl obnoven po cirka 45 minutách od vzniku události.  Toto se podařilo hlavně díky skvělé spolupráci všech zúčastněných složek IZS, kteří dělali na místě vše pro pacienta, ale v době špičky také pro všechny čekající cestující, kterých se omezení dotklo.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture