Ujížděl přes 90 km – honil ho i vrtulník

2

Video, foto

Krátce před tři čtvrtě na jedenáct v noci začala V Praze v ulici Husitská, policejní honička se stříbrným BMW. Řidič nechtěl policistům zastavit najížděl na ně, snažil se způsobit nehodu. Zatímco se snažil hlavně na Praze 9 ze sebe setřást policisty, vzlétl i policejní vrtulník.

Řidiči se nakonec podařilo prokličkovat ven z Prahy po Liberecké na D8 směrem na Teplice. Jeho jízda, při které najížděl, jak na pronásledující auta policistů, tak i kamiony (pravděpodobně aby způsobil nehodu), pokračovala, až na exit 35 – sjezd na Terezín. Tady přes Doksany a Dolánky nad Ohří, vjel do Terezína a tudy směrem na Litoměřice. Tady projel ve směru na Českou Lípu. Při průjezdu obcí Trnovany,  cca 10 metrů za železničním přejezdem řidič havaroval a sjel do křoví.

Zběsilou honičku  z výšky zajišťoval policejní vrtulník, který zároveň na prchající vozidlo svítil. Na místo okamžitě po havárií dorazili hlídky PMJ (pohotovostní motorizovaná jednotka), které ho stíhali až z Prahy. Samotný řidič pak byl zadržen a nezraněn. Orientační test ukázal požití drog před jízdou.  Stříbrné BMW patřilo otci mladíka, který auto řídil.

 

Velkou zásluhu na zdárném ukončení celé akce měla policistka z Integrovaného operačního střediska krajského ředitelství pražské policie. Ta díky výborné místní znalosti navigovala přes radiostanici policejní hlídky. To, že na operačním středisku pražské policie pracují zejména mimopražští policisté, se ukázalo v tomto případě jako neocenitelné. Obecně se sluší práci operačních důstojníků v pochválit, protože čím dal častěji je vidět, že  jejich práce je perfektní.

 

 

Sdílejte:

2 komentáře

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..