Únos tříleté dcerky si otec vymyslel. Reportérům AKTU.cz se podařilo kontaktovat matku, která si pro svoji dcerku do Čech sama dojela.

0

V pátek jsme informovali o únosu tříleté dívky přímo z náruče otce na Praze 6 a to konkrétně v ulici Ve Struhách. Policisté v souvislosti s touto událostí kontrolovali na výjezdu směrem na Německo každé auto. Opatření byla poměrně vážná. Prvotní informace totiž hovořila o tom, že holčičku unesla skupina 4 mužů, které otec nezná. Další vývoj událostí pak ukázal, že zhruba dvě hodiny po avízovaném únosu, byla holčička jménem Eva zpět u své matky v Německu.

Redakci AKTU.cz se podařilo kontatovat matku, která měla za údajným únosem stát. V telefonickém rozhovoru, který má redakce k dispozici jednoznačně matka odmítá, že by se na převzetí dcery podílel kdokoliv jiný, než ona sama. Historku o čtyřech mužích si tedy sám otec Evičky vymyslel a to pravděpodobně proto, aby policie konala. Údajně měl policii také sdělit, že on je opratrovníkem.

To není podle zjištění AKTU.cz pravda. Matka redakci AKTU.cz doslova řekla: „On od  7.9. ji měl mít do 11. 9. a on mi 11. 9. prostě napsal, že mi dceru nevrátí. Já jsem ji nemohla dostat zpátky od něj, nikdo mi nemohl pomoct, protože nemáme stanovenou péči. Takže policie nemohla dceru vzít od něj a nešlo by to ani obráceně. Já jsem jela do Prahy, do domu moji matky, kde byly vyměny zámky, abych se tam nemohla dostat. „

Sylva,  jak se matka Evičky jmenuje pak logicky hledala svoji dceru. Ta tam bohužel nebyla. Policie celou situaci řešit nemůže, protože jak sama matka tvrdí, není vyřešeno opatrovnictví. Tento stav trval až do 20. října. „Celých 14 dní co jsem byla v Praze, jsem mu psala každej den zprávy, že chci dceru vidět, at mi ji ukáže ať mi umožní s ni jít na hřiště. On že v žádným případě pouze na zahradě moji matky. On mi jinde nechtěl umožnit kontakt.“ Jenomže kdykoliv se Sylva ukázala u svoji matky doma, zavolala její matka policii a ta Sylvu vyvedla, protože matka si ji doma nepřála.

Když otec Evičky a expřítel Sylvi nechtěl dcerku vrátit, nezbývalo zoufalé matce nic jiného, než se ji pokusit najít. Měla k dispozici několik fotek z družiny kam Evička chodila potají k současné přítelkyni otce Evičky, která tam dělala vychovatelku. Z fotografií je patrné, že děti jsou oproti Eviččce rozhodně starší. Když Sylva zjistila místo, kde  expřítel Evičku ukrývá vydala se do Čech znovu.

Já jsem si ho prostě našla, kam s dcerou šel, tam jsem dceru od něj vzala a ujela jsem pryč. On se vůbec nebránil nic nedělal, jenom mi řekl jestli si dělám srandu a zavolal policii, že ji někdo unesl. Nějaký 4 chlapi. To absolutně není pravda, to nahlásil on protože potřeboval udělat humbuk. Unesla jsem si ji v uvozovkách já, to nebyl únos, já sama jsem si ji vzala. Policisté mi okolo půl sedmé volali, jestli je dcera se mnou a já říkám samozřejmě, vše je v pořádku. Policisté mi na to řekli ať jedu v klidu do Německa, že oni vědí jak to bylo, že můj ex lhal, že ji má v péči.“

V současné době je Evička v péči matky. U soudu v Německu je už podán návrh na opatrovnictví, stejně tak, jako v Čechách, kam ho podal otec. Soudy budou muset tenhle spor jednoznačně vyřešit. Proč otec nedodržoval dohody se nám nepodařilo zjistit. Neraguje totiž na svém mobilním telefonu. To, že si únos Evičky vymyslel policie řešit pravděpodobně nebude. U soudu o opatrovnictví by mu mohla tato skutečnost a nedodržování střídavé péče rozhodně přitížit.

Sama Sylva se bojí o dceru a také se bojí své matky, která je údajně všeho schopna a podle slov Sylvi využívá jejího expřítele k tomu, aby získala Evičku. Několikrát na ni už i zavolala policii, když přijela hledat dceru, kterou ji expřítel nevrátil v dohodnutém termínu. Česká policie případ pravděpodobně odloží, pokud nevyvstanou nové skutečnosti, které by poukazovali na páchání trestné činnosti.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture