Útěk tygra a dvou lvů ohrožoval občany na Hradecku!

0

Dnes v dopoledních hodinách utekli dva tygři a jeden lev z Bioparku Štít na Hradecku. Policisté zajišťovali okolí a občané byli varováni a vyzýváni, aby neopouštěli své domovy. Veterinářům se nakonec podařilo zvířata na útěku odchytit a uspat. Nyní jsou přesunuta zpět do klecí. 

Kolem 10 hodiny dopolední dnes utekli dva tygři a jeden lev z bioparku Štít v obci Klamoš. Na místo okamžitě vyjelo 8 policejních hlídek, zásahová jednotka, vrtulník a zdravotnická záchranná služba. Občané Klamoše a blízkého okolí raději dočasně neopouštěli svá bydliště.

Policisté zajišťovali okolí a čekali na příjezd veterinářů. Po jejich příjezdu se za doprovodu policistů přemístili asi do 15 metrové vzdálenosti od zvířat a za použití uspávacích injekcí se je podařilo zasáhnout a uspat.

Podle informace od majitele bioparku k útěku zvířat mohlo dojít tak, že si sama uvolnila jistící páčku u klece. Na místo byl přivolán kriminalistický technik, který oblast ohledal. Policie ČR v současné chvíli prověřuje, zda došlo k nějakému protiprávnímu jednání a jak se zvířata dostala ven.
Majitel zvířat policistům poděkoval za rychlost, statečnost a výbornou spolupráci. Celá akce naštěstí proběhla hladce a hlavně se obešla bez zranění.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture