V Bystřici na Benešovsku skončilo auto v rybníku. Zaklíněnému řidiči do příjezdu hasičů držel kolemjedoucí řidič hlavu nad vodou.

0

Na namrzlé silnici v sobotu krátce před devátou hodinou večer havaroval muž se svým vozem Opel Zafira do Splavského rybníku v ulici U Splavu na okraji obce Bystřice na Benešovsku. Auto skončilo skoro celé pod vodou. Naštěstí pro muže který byl ve vozidle zaklíněn, si nehody všiml řidič vozidla který jel vzápětí tímto místem a přispěchal na pomoc. Po zavolání tísňové linky držel v ledové vodě zaklíněnému řidiči hlavu nad vodou až do příjezdu složek IZS a pravděpodobně mu tím zachránil život.

„Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů – dobrovolná jednotka z Bystřice a profesionální jednotka z Benešova. Jednalo se o dopravní nehodu jednoho vozidla, které skončilo větší částí v rybníku. Jedna osoba – řidič vozidla byl v autě uvězněný. Auto jsme na místě zajistili – nejprve jsme se snažili vůz přes kurty dostat zpět na břeh, což nám bohužel nešlo zvládnout, proto jsme použili naviják. Následně jsme řidiče pomocí hydraulických pomůcek vyprostili z vozidla a na páteřní desce vytáhli. Poté jsme zraněného řidiče předali záchranné službě. “ sdělil redaktorům AKTU.cz ppor. Martin Kučera ze stanice profesionálních hasičů Benešov, velitel zásahu.

Následně vůz hasiči vytáhli zpět na silnici k odtahu pomocí jeřábu, který na místo později dorazil. Řidič byl se zraněním převezen do nemocnice. Příčinu a okolnosti nehody vyšetřují policisté, kteří na místě nehodu dokumentovali.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture