V centru Prahy na staveništi se zřítila část budovy a zavalila několik lidí!

0

Před polednem se na Praze 1 v ulici Mikulandská propadlo patro domu o rozměrech 5 x 10 metrů. Stalo se tak při stavebních úpravách, které prováděla firma Metrostav. Na místě zasahuje větší množství hasičů a záchranářů včetně inspektora provozu. Hasiči okamžitě začali s vyprošťováním zavalených osob. Kolem čtvrt na dvanáct byl aktivován traumaplán. Na místo přijel také speciální tým hasičů USAR a dorazily i speciální hasičské záchranné útvary ze Zbirohu a Hlučína, které se na podobné situace specializují.

S prohledáváním sutin pomáhají psovodi MP Praha se svými psy, speciálně vycvičenými pro hledání lidí v sutinách. Hasiči postavili provizorní vzpěry aby zamezili případnému dalšímu zřícení. Na místo byl také povolán speciální vůz Atego a další dvě posádky RZP. O spolupráci byl také požádán Český červený kříž, který se stará o záchranáře a zajišťuje support a pomoc, mj. v podobě jídla pro členy IZS. K události míří i psychologové a krizoví interventi, kteří pomáhají v traumatizující situaci.

Sutiny zavalily celkem 5 lidí, zatím nelze vyloučit, že jich tam je více. Místo prohledávají speciálně vycvičení psi. Záchranáři ošetřili a zajistili 3 muže, z toho 2 se středně těžkými zraněními. Stav dalšího je vážný, byl uveden do umělého spánku se zajištěním dýchacích cest. Pacienti byli odvezeni do Vojenské nemocnice.

Pod sutinami mohou být živé osoby, je na hasičích aby osoby vyprostili a předali je do péče záchranným složkám. Na místo se přijela podívat také primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Kvůli zásahu a většího množství záchranářské techniky, byla v ulici Národní omezena doprava. Národní třída je průjezdná jen pro tramvaje.

Policie zjišťuje, kolik dělníků na stavbě pracovalo. V současné chvíli ovšem není možné určit, kolik dělníků se na stavbě vyskytovalo, protože ti se po pádu budovy rozutekli. Bylo zjištěno, že řada z nich zde pracovala nelegálně. Na místě je také hlídka cizinecké policie, která nelegální osoby prošetřuje. Jeden dělník, který se v danou chvíli vyskytoval na místě činu, byl zadržen a je vyšetřován.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture