V Jeseniově ulici v Praze opět hořelo. Dle místních obyvatel už po sedmé.

0

Pražští hasiči ze dvou jednotek dnes odpoledne vyjížděli k požáru vybydleného objektu na Žižkově. Z místností, které obývají bezdomovci, se požár rozšířil do mezistropí a na střechu objektu. Hasiči zasahovali pěti C proudy. Dle prvotních informacích nebyl nikdo zraněn. Přesto, jak je obvyklé u požárů většího rozsahu na místo dorazil Inspektor provozu pražské záchranky. Celková plocha místností zasažených požárem činila 8 x 7 m2 a na střešním prostoru 10 x 20m2.

Podle místních obyvatel zde zasahuje policie někdy i několikrát denně. Často na místo jezdí i záchranná služba. Tuto skutečnost přičítají přítomnosti a aktivitám osob, které zde mají pobývat nelegálně. Celou věc již obyvatelé řešili i se starostkou Prahy 3 – bezúspěšně. Na otázku jak celou situaci bude řešit údajně odpověděla, že nelze zasahovat do práv majitele pozemku. Po předchozích požárech tu radnice nechala zabednit okna, bezdomovci se však přesunuli do druhého sousedního objektu.

Problémy s bezdomovci a squattery Prahou 3 rezonují již delší dobu. Několik obyvatel domů v ulici Jeseniova redaktorům AKTU.cz sdělilo, že se večer bojí vycházet ven z obavy o svoje zdraví a majetek. Dále poukazují na nepořádek a otřesný zápach, který se z prostor line, protože bezdomovci zde nemají funkční záchod.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..