V Mochově u požáru haly vyhlásili hasiči nejvyšší, zvláštní stupeň poplachu.

0

Do Mochova na Praze-východ stále míří čerstvé posily hasičů. Ti tu již od brzkého dopoledne zasahují u rozsáhlého požáru jedné ze zdejších hal, která je součástí areálu bývalých mrazíren. Hala je zasažena v plném rozsahu, hasiči zatím hasí jen zvenčí, protože hrozí zřícení konstrukce.

Požár se stále nedaří dostat pod kontrolu. Momentálně na místě zasahuje asi 30 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů z širokého okolí.

Protože hoří zateplení objektu, hasiči se k němu komplikovaně dostávají a proto je předpoklad, že požár bude trvat delší dobu. Pomoci přijeli i specialisté z Prahy se speciálním vysokotlakým hasícím systémem COBRA.

V obci Mochov a v okolních obcích informují obecní úřady občany, aby nevětrali. Středočeští hasiči povolali na místo i chemickou laboratoř.

Varování vydalo i Ředitelství silnic a dálnic, které upozorňuje na zhoršenou dohlednost na nedaleké dálnici D11. Řidiči by měli přizpůsobit rychlost a vypnout přívod vzduchu do vozidla.

Nejedná se o první požár ve zdejším areálu. Jedna z původních hal hořela na podzim roku 2010 a o dva roky později hořela střecha a obložení jedné z budov. Hasiči tehdy vyhlásili III. stupeň požárního poplachu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..