V Rakousku ukradli pět aut. Jeden z ujížděčů pak naboural při honičce tři auta. Chytili ho pražští policisté

0

Pět aut ukradli pachatelé v jeden den v Rakousku. Dali jim falešné registrační značky a přes Čechy pak zamířili do Polska. Z pěti ukradených aut se však českým policistům podařilo minimálně dvě auta zadržet. Jedno v Praze a druhé na Semilsku.

Zloději ukradli auta ze čtvrtka na pátek. Šlo podle informací AKTU.cz o dvě Audi A4, jednu audi A5 a jednu Audi A6. Pětici pak uzavírá ukradený VW Golf. Oznámení o krádeži přes přeshraniční spolupráci přijali nejdříve policisté v Jihomoravském kraji. Jedno auto se pak podařilo chytit na Semilsku. Policisté na dálnici D10 použili kamion jako zátaras, aby kradené auto nemohlo projet. Pod hrozbou namířených pistolí donutili auto zastavit. Další odcizené auto se našlo ve Svijanech v pivovaru. Už bez pachatele.

Třetí auto, konkrétně Audi A4 se podařilo zastavit policistům z Pohotovostní motorizované jednotky na Jižní spojce pod přemostěním s ulicí Průmyslová. Řidič na sebe totiž upozornil agresivní jízdou. Policistům zastavit nechtěl a při honičce v kolonách pak naboural minimálně tři auta. Na rychlý průjezd Prahou si vybral tu nejhorší denní dobu, protože Jižní spojka byla kompletně ucpaná. Když narazil do třetího auta, vyběhl ze svého a dal se na útěk. Pro perfektně vycvičené policisty to nebyl žádný soupeř. Jeden z policistů ho dostihl a skočil po něm. Oba spadli do mokré strouhy, kde se utíkající řidič ještě sám zranil. Proto mu policisté přivolali záchranku. Ta muže odvezla s lehkým zraněním do nemocnice.

 

Krádeže dražších a luxusních aut v Německu či Rakousku a jejich následný převoz přes Českou republiku, není ničím novým. Auta většinou míří do Polska či na Ukrajinu. V autech velmi často sedí Poláci, výjimečně Češi. V drtivé většině jsou řidiči kradených aut, pod vlivem amfetaminu a to proto, aby vydrželi dlouhou jízdu. Většinou se totiž jeden nonstop ve velké rychlosti.

Jaké národnosti byl tento zadržený řidič není jasné, policejní prezidium všechny dostupné informace hned z několika krajů vyhodnocuje. Zároveň zjišťuje, zda jsou k dispozici kamerové záznamy z policejních aut.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture