V Zelenči hořela plynová přípojka. Hasiči kvůli tomu museli rozkopat silnici.

0

Napilno měli pražští hasiči dnes po 18. hodině večerní, když vyráželi do Zelenče. A to i přesto, že v Zelenči běžně nezasahují. Tentokrát se však jednalo o mimořádnou situaci – všechny místně příslušné jednotky totiž zasahovaly v Mochově na velkém požáru haly (více náš článek z dnešního dne; pozn. red.) a jediná jednotka dobrovolných hasičů Praha – Kbely měla volnou cisternu.
Na místo později dorazily další dobrovolné jednotky z Šestajovic a Jiren. Jediná profesionální jednotka která na místě zasahovala byli hasiči z Prahy – Satalic.

Vzhledem k tomu, že se přípojku nedařilo uhasit, muselo se přistoupit nejprve k uzavření plynu. Kdyby se uzavřel plyn v centrálním rozvodu, téměř všichni obyvatelé obce Zeleneč by najednou byli bez zdroje tepla ve svých domácnostech, což se vzhledem k nadcházející mrazivé noci nejevilo jako vhodné řešení. Hasiči proto ve spolupráci s plynaři povolali na místo bagr, aby silnici rozebral a přípojku přerušil. Až poté se mohlo přistoupit k hašení požáru.

Na místě asistují i plynaři a policie. Ta celou ulici Československé armády obousměrně uzavřela a bude tomu tak pravděpodobně i v několika následujících dnech. V Zelenči je jedna z hlavních silnic již uzavřena z důvodu prací na silnici, obyvatele Zelenče a tudy projíždějící řidiče tedy čeká další rozsáhlá uzavírka a s tím spojené dopravní komplikace.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture