Vážná nehoda dvou tramvají si vyžádala větší množství raněných!

0

Kolem jedné hodiny odpoledne všechny složky IZS vyjížděli k dopravní nehodě dvou tramvají v zastávce Štěpánská v Ječné ulici. Na místě se nacházelo kolem dvaceti lehce zraněných osob a tří středně těžce zraněných, všichni pacienti byli při vědomí.. Provoz mezi zastávkami I.P.Pavlova – Karlovo Náměstí je obousměrně zastaven, zavedena je náhradní autobusová doprava, tramvajové linky jsou odkláněny z Karlova náměstí přes Albertov a Nusle.

Na místo vyjelo pět posádek RZP, jedna lékařská posádka, inspektor provozu a speciální vůz Atego. Pražští hasiči pomáhali s transportem osob do záchranek, podnikoví hasiči zajistili místo nehody. Kvůli nehodě tramvají v Ječné ul. dochází ke zpožděním i na dalších linkách. Kapacita objízdné cesty přes Nusle je bohužel omezená a zpoždění se přenáší i do dalších úseků.

Dle mluvčí DPP Anety Řehkové by měl být provoz obnoven zhruba do dvou hodin.

Dále nám mluvčí DPP Aneta Řehková sdělila jednu zajímavost. Do budoucna ohledně bezpečnosti provozu tramvají. DPP společně s ČVUT vyvíjí zcela nový, automatický antikolizní systém tramvají. V současné době je systém ve fází testovacích a zkušebních jízd. Systém má za úkol s předstihem akusticky upozornit řidiče na možnost kolize s jinou tramvají, u nových tramvají by tento systém mohl automaticky zastavit tramvaj a předejít tak kolizi a minimalizovat škody nebo možná zranění testujících. Tento systém není nikde v městské tramvajové dopravě plošně zaveden. Pokud se osvědčí, rádi by systém rozšířili o další technologie, např k vyhodnocování ostatního provozu jako třeba automobily nebo chodce.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..