Ve Vlašimi boural autobus, narazil do zdi domu. Na Benešovsku se klouzaly náklaďáky a kamiony a na D1 osobáky. Počasí trápí řidiče po celé republice.

0

Ráno krátce před devátou hodinou nezvládl řidič autobusu smyk na náledí a narazil s autobusem do rohu zdi domu. Zároveň prorazil autobus zábradlí a zastavil se na hraně krajnice. Chybělo málo a autobus se třinácti lidmi mohl spadnou ze srázu.

Nehoda autobusu způsobila tři lehká zranění, které záchranáři z vlašimské a benešovské záchranné služby ošetřili.  Jednalo se většinou o naraženiny způsobené nehodou. Hasiči z Vlašimi a z Benešova vozidlo zajistili, zasypali sorbentem olej, který z autobusu unikl a zároveň poskytli první pomoc zraněným.

Odstranění následků nehody trvalo přibližně 2 hodiny.

Za Pavlovicemi směrem na Vlašim na silnici 125 pak o hodinu později havarovalo nákladní auto. Následky nehody se ale budou odstraňovat do odpoledních hodin.

Tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Na dálnici D1 bylo hned několik vážných a hromadných nehod. Některé byly v okolí Vysočiny, některé mezi 40 – 60 kilometrem. Řidiči většinou nepřízpůsobili jízdu a na zasněžené silnici dostali smyk. Ti ostatní pak nedobrzdili. Nejvážnější nehoda z D1 se stala na 45 km na Prahu. Podrobně včetně videa o ní informujeme zde. Šlo o sraženého řidiče, který dostal na dálnici smyk a snažil se odběhnout z místa nehody do bezpečí. V tu chvilí ho srazilo auto v 90 -100 km rychlosti.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture