Vichřice udeřila na celém území ČR. Má i dvě oběti.

0

AKTUALIZACE: 

V Bakově nad Jizerou rozvodněná řeka Jizera zaplavila silnici a most, ve Svijanech voda vtrhla do zahrad a v obci Přepeře se voda z Jizery rozlila do širokého okolí.

Jizera stále stoupá, je na ní vyhlášen 2. stupeň povodňové aktivity (SPA) a očekává se dosažení 3. SPA v nočních hodinách. V současné době se jedná o nejkritičtější situaci v souvislosti se srážkami a větrem v ČR. Situaci i nadále sledujeme.

 

Hned od rána museli hasiči likvidovat následky vichřice na ulici Poděbradská v Praze, kde spadlo dopravní značení. Vítr byl tak silný, že ho doslova vyrval včetně silných železných trubek.

V Březiněvsi spadl strom na dům, ve Vinoři pak na místní samoobsluhu. Hasiči v Praze evidují přes 200 výjezdů. V centru Prahy, v ulici Perlová, padaly tašky na přímo na ulici. Naštěstí nikoho nezranily. Ulice musela být uzavřena.

Letiště i přes silný vítr hlasí přistání i vzlety bez problémů. Před druhou hodinou přišla silná bouřka ta letiště dočasně uzavřela. Nad městem kroužil Boeing společnosti KLM z Amsterdamu a Airbus společnosti Aer Lingus z Dublinu.

Auto mezi Kamenicí a Týncem nad Sázavou zasáhl za jízdy kus ulomeného stromu a zaryl se do kapoty a předního skla vozu. Řidič zůstal naštěstí nezraněn.

Společnost ČEZ hlásí stovky poruch v deseti různých krajích. V sedmi krajích byl vyhlášen kalamitní stav. Bez proudu jsou podle energetiků od rána desítky tisíc domácností.

U obce Stařeč na Třebíčsku zemřela žena, na niž spadl strom. Zraněním podlehla na místě. Další oběť si vichr vybral na Jičínsku. Tady na staršího muže spadl strom.

Hasiči radí raději nevycházet ven a zůstat v bezpečí domova. Bouřka, kterou vichr přinesl pak zvedá řeky z koryt.

 

 

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture