Videa z akce: Policisté pátrají po této dvojici. On se pokusil vyloupit hernu, ona je svědkyně.

0

Hodinu před polednem došlo v Praze 4 k loupeži. Situaci řešila jak pražská zásahovka, tak i URNa.

Oznámení o loupežném přepadení přijali pražští policisté přibližně deset minut před jedenáctou hodinou. Informace vypovídaly o tom, že hernu v ulici Štůrova přepadl neznámý pachatel s pistolí v ruce. Mnohem zásadnější ale byla skutečnost, že v herně měla zůstat dcera servírky, kterou ve strachu o její zdraví zamkla maminka na tamní toaletě. Sama pak z herny utekla.

Pražští operátoři linky tísňového volání vyhodnotili oznámené skutečnosti jako jednoznačně barikádovou situaci, a proto k herně nasměrovali všechny prvosledové hlídky v okolí. Na místo tak zanedlouho dorazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, speciální pořádkové jednotky a místně příslušní policisté. Jejich úkolem v takových situacích není zakročovat bezhlavě proti pachateli, ale zajistit takzvaně bezpečný perimetr, aby nedošlo k ohrožení zdraví a života nezúčastněných osob.

K samotnému vstupu do objektu přijeli na místo policisté pražské zásahové jednotky a jejich kolegové z Útvaru rychlého nasazení Policejního prezídia ČR. Druzí jmenovaní pak provedli vstup do objektu, jehož prioritou byla především záchrana tříleté holčičky. A to se také policistům z URNy podařilo a holčičku dostali v pořádku do bezpečí.

Jak mamince, tak její tříleté dcerce se hned na místě události dostalo psychologické pomoci ze strany policejních interventů.

A až byli všichni v pořádku v bezpečí, přistoupili policisté z pražské zásahové jednotky k detailní prohlídce herny za účelem vypátrání a zadržení pachatele. K tomu jim byl nápomocen psovod se psem vycvičeným na vyhledávání osob. Tato prohlídky měla posléze negativní výsledek, tedy pachatel se již v objektu nenacházel. Vše tak nasvědčuje tomu, že z místa události utekl v mezidobí mezi oznámením události a příjezdem prvních policejních hlídek.

Následně si prošetřování události převzali do své kompetence kriminalisté čtvrtého policejního obvodu. Ti událost kvalifikovali jako trestný čin loupeže, kdy pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

V rámci ohledání detektivové zajistili záběry bezpečnostních kamer, na kterých je podezřelý muž zachycen. S ohledem na skutečnost, že se měl loupeže dopustit se zbraní v ruce, je vnímám jako nebezpečný pachatel. Proto apelujeme na každého, kdo by s hledaným přišel do kontaktu, ať se ho určitě nesnaží zadržet sám.

Zároveň prosíme každého, kdo muže na záběrech bezpečnostních kamer poznává a disponuje k jeho osobě jakoukoli informací, například o místu pobytu, nebo pohybu, ať tyto indicie předá prostřednictvím linky tísňového volání 158 policistům.

 

Doplnění 25. 1. 2017 – 21.00

V rámci prošetřování kriminalisté zjistili okolnosti, které dokazují, že hledaný skutečně nebyl v kasinu dnes poprvé. Především záběry bezpečnostní kamer dokazují, že podezřelý tuto provozovnu „navštívil“ minimálně již 17. a 19. 1.. V oba tyto dny přišel jako běžný zákazník, který se po určitou dobu věnoval hře na automatech.

Zmiňované záběry také prokazují, že se v blízkosti podezřelého 17. 1. a dnes pohybovala dívka, kterou lze popsat jako dvacetiletou, 175 cm vysokou, střední postavy. Ta má blond vlasy dlouhé takzvaně až po zadek, po levé straně vystříhané. Určitým markantem mohou být dívčiny dioptrické brýle, které mají masivní tmavé obroučky.

Tuto dívku kriminalisté vnímají jako velice důležitou svědkyni, která by mohl pomoci například se ztotožněním hledaného. Proto ji z tohoto míst prosíme, aby se policistům přihlásila prostřednictvím linky tísňového volání 158, nebo na kterékoli policejní služebně.

Hledaného pak lze popsat jako dvacetiletého mladíka, 175 cm vysokého, který má štíhlou postavu, hubený obličej, v němž má výrazné akné. Ten byl při loupeži oblečen do zelené péřové prošívané bundy a modrých džínů.

Stále samozřejmě platí, že přivítáme pomoc spoluobčanů. Pokud poznáváte hledaného, nebo svědkyni, předejte nám informace k těmto osobám prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture