Video: brutální rvačka na Václaváku. Pachatel se choval jako prase

3

video, foto

 

Brutální rvačku musí vyšetřovat kriminalisté z Bartolomějské ulice v centru Prahy naVáclavském náměstí. Skupinka  3 mužů tady napadla dva chodce.  Oba napadené musela odvézt záchranka do nemocnice.

Útok zejména nejmenšího z agresorů byl tak razantní, že svědci mluví i o šlapaní na hlavu a kopání do ležícího zraněného muže. Své chování tento muž předvedl i před kamerou Tíseň.tv, kdy nadával zakročujícím policistům. Zejména pak hlídce dopravní policie, která útočníky zadržela  cca 300 metrů od místa incidentu. Zakročující policista už musel použít výzvy, aby agresivního mladíka uklidnil. Sám policista pak zaslouží obdiv za zvládnutí celé situace.

Ublížení na zdraví, z kterého bude pravděpodobně útočník obviněn, pokud se stav zraněného nezhorší, není jediným prohřeškem. Agresivní chování mladíka – nejmenšího ze zadržené trojice, popisuje i řidič taxíku, kterému mladík šlapal po kapotě auta.

Samotní zadržení muži nejsou policii neznámý. Podle našich exkluzivních informací, mají neonacistickou minulost, kdy navštěvovali  koncerty neonacistickou tématikou.

Oslovili jsme tiskový odbor Pražské policie a ikdyž na podobné otázky odpovídají tiskový mluvčí po telefonu novinářům běžně a téměř okamžitě, zvlášť když se jedná o dobrou práci policie, tady byl tiskový mluvčí Tomáš Hulan velmi zdrženlivý. Redakci odepsal pouze toto:

„Řešení celé této události je prozatím v prvopočátku, tudíž není momentálně možné na tyto Vaše dotazy odpovědět.“

Zároveň, ale dodal, že se zítra budou celé kauze věnovat komplexně.

V tuto chvíli tedy nevíme, zda-li vyšetřovatel agresivního mladíka obvinil či nikoliv a v jaké fázi vyšetřování je.

 

 

V každém případě policisté ze služby dopravní policie, či speciální pořádkové jednotky, která na místo také dorazila, včetně vyšetřovatelů na místě, místního oddělení Krakovská i strážníků MP Praha, ti všichni  do teď odvedli perfektní práci. Přeci jen se podařilo agresory zadržet a to i přesto, že se prokazatelně snažili z místa utéct. Nemalou roli tady bude hrát i obsluha kamerového systému, protože je dost pravděpodobné, že celý incident bude na kamerách městského kamerového systému.

Zranění muži, kteří byli záchrankou odvezeni jsou mimo ohrožení života..

Do 10 dílu pořadu Tíseň.tv chystáme malou osvětu o tom, co všechno policista může a co ne. Zároveň co všechno musíte ze zákona vydržet a kde už to hraniční s porušením zákona.

 

 

Sdílejte:

3 komentáře

  1. Dobrá práce, jen bych v případě kdy začal vyhrožovat zvolil tvrdší přístup …. rovnou zajistit, spoustat za použití DP a odvézt na služebnu. Takové jednání vůči policistům by nemělo být tolerováno…v tomto by je měli jejich nadřízení podpořit. Ať si žvatlá co chce ožrala, ale ve chvíli kdy začne vyhrožovat, policistovi, nebo někou z přítomých, tak stryktní přístup. Koneckonců tento by si to i zaslolužil. Nechápu, proč jsou policisté tlačeni do takové přehnané humánnosti. Jestli se někdo chová, jako dobytek, tak ať se s ním, tak klidně i zachází.

  2. Marek320 on

    Je vidět, že alespoň v Praze dělá policie to, co má. V našem městě je to poněkud složitější. Státní policie svou činnost sice dělá tak, jak by měla (aspoň se mnou vždy jednali předpisově). Městská policie už ovšem tak „vzorová“ není. V minulosti se stalo, že jistí dva strážníci měli zmlátit několik mladistvých proto, že se potulovali po městě po nocích a odpalovali zábavní pyrotechniku. Bližší informace neznám, tudíž nevím, jak dotyční dopadli.
    Zato mám docela podrobné info o osudu lidí, kterým MP vyprášila kožich tento a minulý týden. Minulý týden byla kontrola v jednom z místních nonstopů, kde popíjela jedna žena, která se později s nimi dostala do slovní potyčky se strážníky provádějícími kontrolu v onom podniku. Ti ji naložili do auta, odvezli ji za město a tam ji zbili jako psa. Tento týden by ji měli propustit z nemocnice, kde podstoupila operaci ramene. Dalším případem je vyprášení kožichu jednoho dobrovolného hasiče, který se o něčem s hlídkou dohadoval. Strážníci odešli a nic neřešili. Když šel onen dobrovolný hasič domů, počkali si na něj strážníci v jedné odlehlé ulici, odtáhli ho na opuštěné parkoviště a tam ho zmlátili. Ten dopadl o něco lépe, má „jen“ několik šrámů a modřin. Je tohle chování strážníků normální? Strážníci by měli obyvatele našeho města chránit, nikoliv je mrzačit!!!

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture