Video: Podívejte se na místo, kde hasiči zachránili z ledové vody tonoucího. Při jeho záchraně zabavili i jízdní kolo.

0

Před půl pátou vyráželi hasiči z Neratovic k řece Labi přímo vedle hasičské zbrojnice. Podle oznamovatelky na tísňovou linku se na protějším břehu od Neratovic měl nacházet muž v řece Labi, který se snažil zachránit psa, který se propadl pod led

Před půl pátou vyráželi hasiči z Neratovic k řece Labi přímo vedle hasičské zbrojnice. Podle oznamovatelky na tísňovou linku se na protějším břehu od Neratovic měl nacházet muž v řece Labi, který se snažil zachránit psa, který se propadl pod led. Ihned po příjezdu na místo tomu skutečně tak bylo. Muž byl blíže k břehu od směru k Mlékojedům. Tedy na opačné straně, než byli hasiči. Dostat se k němu šlo buď přes železniční most, kde je i lávka pro pěší a cyklisty a nebo bylo možné Labe objet z druhé strany. Zajíždka je to ale cca 13 km.

Hasiči proto neváhali ani minutu. začali spouštět na vodu člun. Další členové hasičského družstva se vydali na pomoc s lany po pěší lávce železničního mostu. Při té příležitosit se jim podařilo v rámci služebních úkonů zabavit kolemjedoucímu jízdní kolo. Tuto informaci redaktorům AKTU.cz potvrdil i mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Díky zabavenému kolu pak byli hasiči u muže poměrně hodně rychle. Pomocí lana a plastového kanystru mu hodili improvizovaný plovák a muže pak z ledové vody vytáhli.

Na místě si ho silně podchlazeného převzala záchranná služba. Pes nakonec utekl po ledu a podchlazeného si ho převzala známa muže, který chtěl psa zachránit.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture