Víme, jak to je s mafií na Kladně. Připravuje důvěřivce o nemovitosti. Policie to údajně přehlíží.

14

Zhruba před půl rokem jsme vás na serveru Tíseň.tv informovali o paní Janě, která svoji důvěřivostí přišla o byt. Reportáž najdete zde. Půjčila si peníze (ikdyž je nepotřebovala) a ručila bytem. Smlouva byla podle ní sepsána pod nátlakem, ale dnes ji to nikdo nevěří. Peníze které si pučila vlastně ani neviděla. Podvodníci si je totiž poslali na svůj účet a to proto, aby o ně nepřišly. Je to kolotoč domluvených lidí od bílých koní, co pujčují peníze, přes notáře, právníky a ve finále investory. Všechny tyto úkony se provádí na Kladně. Z jednoho prostého důvodu. Aby případné vyšetřování prováděla policie v Kladně. Kdyby se jednalo o jeden případ řeknete si chudák paní. Podvedených tímto způsobem jsou, ale desítky.

 

Zaražející je fakt, že tyto praktiky nezajímají orgány činné v trestním řízení. Jedni údajně nemají pravomoc to řešit pro malou škodu, jedni všechny případy odkládají a odkazují na občanskoprávní spor. Přitom jména a praktiky se opakují. Nikdo z vyšetřovatelů to nechce sloučit do jednoho. Jednak by výše škody byla větší a jednak celá kauza by byla průhlednější.

Poškození přibývají, státní pokladna chudne a vrchol našeho pavouka bohatne. Celá kauza má jen dvě řešení. Buď jsou lichevní úvěry v pořádku a skutečně se tohle v našem státě může nebo jde o trestný čin. To ale musí někdo z orgánů činných v trestním řízení dokázat a zatím se moc dokazovat nechce.

Jiří Forman – redaktor a autor reportáže

 

Sdílejte:

14 komentářů

 1. Úsměvné je, že někteří chtěli být aktivní účastí této chobotnice, přijít lehce k penězům láká, jenže. Díky absenci selského rozumu a přehnanému podnikatelskému egu (neoprávněnému) se však chytili do sítě a dnes se na všechny strany tváří jako „poctiví poškození“. Zajímavé by bylo, vzhledem ke zmíňce v reportáži o nezdanění příjmů, kdyby i tito poškození měli prokázat původ majetku. Tito poškození dnes, stejně jako v době podnikání, obírají stát, nejdříve na daních, teď např. na dávkách. Státu platit nechtěli a dnes se dovolávají práva, inu, ruku na srdce, když zloděj okrade zloděje, je veselo.

  • stavovský komentář on

   Pane Roberte, bylo by asi fajn uvést, koho myslíte… Vy na jednu stranu potvrzujete na rozdíl od policie existenci chobotnice, na stranu druhou vyprávíte příběh o tom, jak zloděj okradl zloděje. Z toho, co jsem viděl, je zřejmé, že řada lidí padá do osidel podvodníčků a lichvářů, kolem nichž vytváří obranný kruh zdánlivé legality právníci, tedy lidé, kteří se absolutně zpronevěřují svému řemeslu. Pan Šindler toho napovídal dost. Jak je možné, že takového experta sledují novináři nikoliv policie? A ono je vydělat a vydělat. Pokud se někdo snaží udržet nad vodou, je to asi o něčem jiném , než když vzniká organizace za účelem obírání starých lidí o jejich domovy. Přeji Vám, abyste podobnou zkušenost neudělal, chytrolíne…

   • V naší zemi zlo vyhrává, protože my poškození se vždy přetahujem kdo je víc poškozen a kdo víc lupič. Mafie Kladno, je tu, Račok starej, mladej,Bacílek,a struktura kancelář Račok v praze,tam zaměstnaná Natal.Mazur,další člen mafie firma Express dražby a.s.,ted doktorka Lucka štepániková dříve v express dražby,exekutor Sekyrka,bc.petr gajdoš-bílej kůn račoka co ovládá expressdražby.prachy kvůli daním protažené ostrovem mauritius,nad tím kvočna notářka račoková. Nechejte osočováníse poškozených a fakta k chobotnici.

  • Ja ho nenatáčel, neumím být na dvou místech zároveň ;). Nějak ověřil ? Postupy policistů si může ověřit a dohlížet na ně jen státní zástupce. Ale ptáte se mě na to, zda máme důkazy o nečinnosti policie v těchto kauzách. Řeknu to jinak například v Praze se podařilo policii obdobnou skupinu slušně rozbít. Chystáme reportáž. Stejné postupy, stejné smlouvy, stejný modus operandi. Těch svědectví o praktikách je mnohem víc. Těště se na další reportáže. Poškození se jen hrnou a co se někdy dočítáme ve smlouvách je až k pláčí. Dítě ve 4. třídě by to napsalo lépe. A pak já se podepisuji pravým jméném a to samé očekávám od diskutujících, jinak ta diskuze tady, nemá cenu. Víte přemluvit poškozené aby vypovídali není jednoduché. Takze u nich to chapu…

 2. Jiří Šindler on

  Musim Vám sdělit ze info které sděluje TÍSEŇ TV je směšné nekonkrétní a záměrně přímo lživě podané čtenářům ale zřejmě Vám vyhovuje poslouchat vymyšlené historky… Taky co by jsme čekali .. Pokud chcete pravdu volejte na tel 602595895 rádi Na Vaše dotazy odpovime a vše také řádně podloží me listinami které jasné prokáží kde je pravda a také zákon obchodní .. Těšíme se na vaše dotazy… Jiří Sindler.. Os

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture