Vyděšená Žilková, nervozní Kratina a nepříjemný Brousek. Včerejší policejní dopravní kontrola se nevyhnula ani celebritám

1

Včerejší velká dopravní akce pražské policie na ulici 5. května v obou směrech se dotkla i tří celebrit, které jeli v autě České televize, které bylo policisty kontrolováno. Natáčení se jim vůbec nelíbilo. Nejdříve chtěl z auta vystoupit Otakar Brousek mladší a něco vzkazoval kameramanovi. Za ním se schovávala Veronika Žilková, která, jak je patrné měla hodně „vyděšný“ výraz. Nakonec z auta z pozice spolujezdce vystoupil Vladimír Kratina a protestoval proti natáčení kameramanem AKTU.cz. Na místě byl i tiskový mluvčí policie Tomáš Hulan, který mu ochotně vysvětlil, že se jedná o policejní preventivní akci, kdy se kontrolují všechna auta a média tuto činnost dokumentují, v souladu se zákonem (zpravodajská licence).  Poté se Kratina otočil a odešel do auta. Vozidlo České televize jelo směrem na Brno. Šlo i o auto patřící do brněnské flotily České televize. Proč herci seděli ve vozidle, kam a odkud jeli se redakci nepodařilo zjistit. Ani jeden z nich nebere mobilní telefon.

V rámci uzávěry 5. května policisté, krom jiného, odhalili 3 řidiče pod vlivem omamných a psychotropních látek, dva pod vlivem alkoholu a další dva, kteří měli buď správním orgánem, nebo dokonce soudem vysloveny zákazy řízení motorových vozidel.

Uzávěra ulice 5. května byla vyvrcholením dvoudenní akce na Praze 4. Během dvou dní zvládli policisté ze „čtyřky“ odhalit či vyřešit  313 přestupků, za které policisté a strážníci ve 249 případech uložili blokové pokuty v celkové výši 94.600,- Kč. Zbylých 64 deliktů muži a ženy zákona takzvaně oznámili do správního řízení úředníkům Magistrátu hlavního města Prahy.

Nad rámec těchto kontrol a zjištěných deliktů ještě strážníci Městské policie hlavního města Prahy zkontrolovali 36 vozidel TAXI, u kterých na základě zjištěných nedostatků zahájili v pěti případech přímo na místě kontroly správní řízení a při dalších šesti případech řešili zjištěná pochybení příkazním řízením.

Během zmiňovaných dvou dnů také policisté vypátrali, zadrželi, nebo dokonce zatkli 23 osob. Šest z těchto osoby muži zákona zadrželi přímo při jednání majícím znaky trestného činu, 5 zadrželi na základě vydaných příkazů k zatčení a jednu zadrželi, neboť se vyhýbala nástupu výkonu trestu odnětí svobody. Zbylých 11 osob policisté zajistili a na policejní služebnu předvedli v souladu se zákonem O Policii ČR pro jiné přečiny či správní delikty.

 

 

 

Sdílejte:

1 komentář

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture