Zabarikádoval se a vyhrožoval smrtí

0

Vyjednavač muže po dvou hodinách přemluvil, aby vyšel před dům.

 

Krátce před tři čtvrtě na deset večer volala na tísňovou linku mladá žena, že jí fyzicky napadl opilý přítel, po hádce pak popadl malou dceru, zabarikádoval se s ní v domě a vyhrožoval, že spáchá sebevraždu a zabije i jejich 2,5 leté dítě. Navíc měl podle ženy navštěvovat střelnice a vlastnit střelnou zbraň. Do Vojtovy ulice v pražských Modřanech proto vyjeli policisté z nejbližšího místního oddělení, hlídky pohotovostní motorizované jednotky, speciální pořádkové jednotky a hlavně vyjednavač společně se zásahovou jednotkou. Policejní vyjednavač s mužem téměř dvě hodiny rozmlouval, nakonec ho přemluvil, aby vyšel před dům a tam ho pak zásahová jednotka asi půl hodiny před půlnocí zadržela.

Pětatřicetiletý muž skončil na služebně, kde se podrobil orientační dechové zkoušce, kterou mu policisté naměřili 1,17 promile alkoholu v dechu. Test na přítomnost návykových látek byl negativní. Případ si během dopoledních hodin převezmou kriminalisté, ovšem policisty nyní čekají výslechy obou stran a další úkony, od kterých se pak bude právní kvalifikace odvíjet. Podle prvotních šetření je muž podezřelý ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování, nicméně v současné chvíli je ještě velmi brzy na přesné stanovení právní kvalifikace.
Během akce nebyla zraněna žádná osoba. Když policisté společně s lékařem vběhli po zákroku do domu, nalezli nezraněnou malou holčičku v postýlce, kde po celou dobu spala.
por. Bc. Jana Rösslerová 8. 10. 2014
foto: policie ČR
Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture