Zběsilá honička začala v Německu. Řidič se pak schovával na střeše berounské školy

0

Honička několika policejních aut a rychlého luxusního mercedesu začala banálně v Německu. Řidič tady nezastavil na výzvy německé policie a začal ujíždět směrem k českým hranicím. Na úrovni 90. km dálnice D5 způsobil dvě dopravní nehody. Během honičky se snažil německé policisty vytlačovat ze silnice. Jedno jejich auto dokonce naboural.

Díky rychlé reakci operačních středisek se do pronásledování zapojily i české hlídky. To už se Mercedes řítil přes 200 kilometrů v hodině směrem na Prahu. Na pomoc proto vyjely hlídky PMJ (Pohotovostní motorizovaná jednotka) a cizinecké policie z Prahy. Pronásledované vozidlo nakonec sjelo na Beroun, kde ho řidič v ulici Barrandova odstavil.

Rozjelo se pátrání po okolí. Na místo dorazil i psovod. Vrtulník nemohl kvůli husté mlze vzlétnout. Hlídky propátravaly okolí, zatímco kriminalistický výjezd na čerpací stanici ohledával nabourané německé policejní auto. Podle informací AKTU.cz byl jeden z německých policistů při nehodě lehce zraněn.

Zhruba po dvou hodinách bylo pátrání po pachateli neúspěšné. Zkušený kriminalista z výjezdu ještě jednou naposledy poprosil hlídky z Berouna a PMJ o propátrání okolí s tím, že za světla bude lépe vidět. A to se policistům vyplatilo. Řidiče z ujíždějícího auta nalezli na střeše místní školy. Okamžitě putoval do cely předběžného zadržení. V současné chvíli se jedná o jeho vydání do Německa. Vozidlo bylo kradené.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture