Romantická procházka se proměnila v záchranu života

0
Při výletu do skal v okolí Tisé utrpěl německý turista zranění ramenního kloubu, zaklínil se do pískovcové prohlubně a členové HS a hasiči jej museli vyprostit a spustit. K nehodě došlo během vycházky německého páru do romantického prostředí zimních Tiských stěn včera odpoledne. Podle zasahujícího záchranáře Tomáše Černého ze stanice v Telnici nebyl pán vybaven na lezení po skalách. Přesto se pustil na jednom ze skalních útvarů do výstupu. Bez jištění, bez lan, jen tak. A přibližně ve výšce pěti metrů si způsobil zmíněné zranění.
Následovala záchranná akce v dokonalé koordinaci hned tří složek Integrovaného záchranného systému. První se na místo dostali členové Hasičského sboru, ti pak kontaktovali dispečink linky 155 a vzhledem k poloze zraněného i Horskou službu. Turista byl totiž ještě ke všemu zaklíněný ve skalní prohlubni, takže bylo k jeho vyproštění potřeba použít lanovou techniku.
Po šetrném vyproštění, ošetření a převozu na stanici HS pak záchranáři předali zraněného posádce vrtulníku z Ústí nad Labem, která jej pak transportovala do tamní nemocnice. „Tiské stěny jsou velice oblíbeným cílem pro horolezce a turisty, ovšem spíše v letním období. Zásahy v zimním období jsou zde velmi ojedinělé. Při tomto zásahu se ukázala kvalitní spolupráce v rámci složek IZS,“ komentoval včerejší krušnohorský náčelník HS Miroslav Račko.
HS Krušné hory
Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture