16-ti letá dívka se pokusila o sevevraždu, čin měla sdílet na sociálních sítích

0

Včera ve večerních hodinách vyráželi letečtí záchranáři společně s policisty a kriminalisty do jedné obce na Nymbursku. (Redakce název obce zná, ale po dohodě s policií její název zveřejňovat nebude) Teprve šestnáctiletá dívka se tady pokusila o sebevraždu.
Na nešťastnou událost upozornil redakci AKTU.cz anonymně náš čtenář, který viděl celý pokus o sebevraždu na sociálních sítích. Redakce okamžitě začala zjišťovat informace, aby kontaktovala policii. Ta už byla na místě i se záchranářským vrtulníkem.

Mluvčí středočeské policie Lucie Nováková zásah policistů v obci na Nymbursku AKTU.cz potvrdila s tím, že vzhledem k věku poškozené policie nebude sdělovat další informace.

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové byla nezletilá osoba ve vážném stavu transportována letecky do nemocnice. Více informací také nechce vzhledem k věku poškozené sdělit.

Redakce AKTU.cz ví přes jakou sociální síť byl pokus o sebevraždu distribuován a zná i totožnost a zázemí dívky. Video by na sociálních sítích už být nemělo.

Sebevraždy sdílené na sociálních sítích byly doménou rozšířené internetové hry v Rusku s názvem modrá velryba. V jednom z rozhovoru to dokonce přiznal i ruský prezident Vladimír Putin. Modrá velryba spočívala v plnění různých úkolů zejména po nezletilých dětech a jejich splnění pak museli oběti sdílet prostřednictvím sociálních sítí. Jeden z posledních levelů této hry pak byla streamovaná sebevražda.
Celý případ na Nymbursku prošetřují kriminalisté. Proč se dívka o sebevraždu pokusila a co ji k tomu vedlo ukáže až další vyšetřování.

Velkou úlohu v těchto případech hrají rodiče, kteří by svoje děti měli sledovat a to i na sociálních sítích a při sebemenším náznaku něčeho podezřelého v chování dítěte okamžitě vyhledat pomoc odborného psychologa.

 

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture