AKTU News: Kauzy okolo podvodů kontroverzního podnikatele Římského nabírají na obrátkách

0

Reportéři zpravodajské agentury AKTU.cz čelí v těchto dnech nejen výhružkám fyzickou likvidací, společnost AKTU media byla ukradena (modus operandi je stejný jako v reportážích – falšované podpisy, zfalšované dokumenty, člověk na obchodním soudu v Praze), v souvislosti s připravovaným dalším dílem minisérie „podvodů jak z devadesátek“ ale útokům čelí i server www.aktu.news, kde jsou reportáže umístěny.

„V těchto dnech čelí server aktu.news obrovskému náporu tzv. ddos útoků, máme zadokumentováno za 24 hodin  přes 270 milionů tzv. requestů. V tuto chvíli víme, že zadavatel těchto ddos útoků je z Brna a používá k tomu buď TOR prohlížeč nebo podobnou aplikaci. Server se mu podařilo shodit na cca sedm minut. V tuto chvíli musíme navýšit kapacitu. Teď je web bohužel nestabilní“

Sdělil šéfredaktor a spoluautor reportáží Jiří Forman, který téměř dva roky sledoval podezřelou skupinu kolem Vlastislava Římského, Lukáše Vinaře, Niny Rydlové, kontroverzní konkurzní správkyně Heleny Horové a Petra Bernátka.

Připomenout sérii reportáží si můžete zde:

Zdroj: AKTU.news

V minulých dílech podvodů jak z devadesátek jsme si definovali skupinu lidí kolem kontroverzního podnikatele Vlastislava Římského, který je spojován se společností Xena Praha, která kromě toho že zfúzovala do Itálie  a vyhořel ji sklad, je pro česku armádu nedobytnou pohledávkou ve výši 666 milionů korun.

Římský k podvodům, které dělá od devadesátých let používá celou řadu známých a přátel. V odposleších se o nich baví pomocí přezdívek.  Ať už jde o násilníky na špinavou práci, notáře, kteří ověřují falšované podpisy, či advokáty nebo právníky, kteří falšují například účetní doklady či smlouvy.

Třetí díl pak rozkrývá detailněji trestnou činnost skupiny od částek za úplatky,  přes přiznání krádeže firem patřících podnikateli Horáčkovi.  Jedna z nahrávek ukazuje na manipulaci se svědky, či „domlouvání“ se na získaní fotografie soudce kvůli možnému ovlivnění soudu. Také se v nahrávkách, které uslyšíte připravuje plán na likvidaci Tomáše Horáčka.

1 díl

2 díl

3 díl

Redakce serveru Tíseň TV zveřejňuje také prohlášení majitele agentury AKTU.cz v souvislosti s touto kauzou:

Prohlášení společnosti AKTU Media Global LTD. – Bývalého majitele odcizené společnosti AKTU media s.r.o.

Po zveřejnění první reportáže „Podvodů jak z devadesátek“ se kromě výhružných e-mailů, zpráv a telefonátů reportérovi Jiřímu Formanovi objevil i portál, který má reportáže a práci redakce AKTU.cz dehonestovat. Objevily se veřejně dostupné informace z insolvenčního řízení a obchodního rejstříku našeho reportéra Jiří Formana, nesmyslně fabulované do jednotné reportáže. V tomto případě nebudeme podávat ani trestní oznámení, neboť nesmysly bohužel nelze žalovat v civilním ani trestním řízením.

Během natáčení ale byla ukradena společnost AKTU media s.r.o, která provozovala zpravodajskou agenturu AKTU.cz. Byla odcizena bývalou účetní této společnosti Janou Hradskou z Bělé pod Bezdězem. Redakci se podařilo prokázat, že v odcizení hraje částečnou roli i advokátka Nina Rydlova, která ověřovala při krádeži společnosti bývalé účetní AKTU media s.r.o. Janě Hradské jeden z falšovaných podpisů. Právní zástupce Mgr.Wytrzens účetní Jany Hradské, má podle dostupných důkazů pro změnu vazbu na osoby zmiňované v našich reportážích.

Je s podivem, že rejstříkový soud společnost AKTU media s.r.o. převedl na nového majitele, aniž by o tom původního majitele uvědomil. Při převodu vlastnického podílu došlo k jednoznačnému podvodu ze strany skupiny, která společnost AKTU media s.r.o. odcizila. V tomto případě bývalý vlastník společnosti AKTU media s.r.o. anglická společnost AKTU media Global LTD podala trestní oznámení a žalobu na zpět převedení společnosti AKTU media s.r.o. na Rejstříkový soud.

Díky sledování aktivit podezřelé skupiny jsme o možném vyhrožovaní, vydírání či fyzickému ataku směrem k reportérovi Jiřímu Formanovi a jeho rodině a o odcizení společnosti AKTU media s.r.o. věděli už od poloviny srpna a mohli jsme tak všechny protiprávní kroky pečlivě mapovat a dokumentovat.

Další média jako například Seznamzpravy.cz aktuálně čelí šikanozním žalobám ze strany podezřelé a výše zmiňované skupiny. Důkazy o přípravách další trestné činnosti směrem k novinářům, kteří o kauzách informují přineseme po skončení vyšetřovaní.

V žádném případě nás podobné aktivity nezastaví od investigativní novinařiny tohoto typu a od zveřejňování dalších podobných kauz o páchání trestné činnosti na obyčejných lidech. V případě Vlastislava Římského máme připraveny další díly, které zveřejníme tak, abychom neohrozili vyšetřování, sledování či monitoring podezřelých osob.

AKTU Media Global LTD

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture