Anonym nahlásil bombu ve stanici Metra Anděl. Evakuováno bylo 270 lidí

0

Policisté a hasiči zasahovali v pátek odpoledne ve stanici metra Anděl na lince „B“, anonym nahlásil, že je zde uložena výbušnina. Policie evakuovala vestibul metra a obchodní dům, který se nachází nad metrem. Akce skončila kolem druhé hodiny odpolední, žádná výbušnina se nenašla.

Policisté na místo vyrazili chvilku po 13:00. Velmi rychle o tom informovali i tiskový mluvčí Policie na svém Twitterovém účtu. „Pražská policie ve spolupráci s hasiči přijímá nezbytná bezpečnostní opatření v souvislosti s oznámením o uložení výbušniny v prostoru metra Anděl. V tuto chvíli se opatření dotýká vstupů i výstupů. Na místo míří policejní pyrotechnik.“  Na místě zasahovali policejní hlídky, včetně policistů z PMJ, SPJ a strážníci Městské policie.

Evakuováno bylo přibližně 270 osob. Policisté zabezpečili perimetr a vyčkávali na pyrotechnika. Metro prozkoumal pyrotechnik se svým čtyřnohým parťákem vycvičeným na vyhledávání výbušnin. Hrozba se nakonec nepotvrdila. Policie teď pátrá po anonymu, který takovéto manévry vyvolal.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture