Atašé z velvyslanectví Království Saudské Arábie, řidil opilý. Trestu se asi vyhne.

0

Třicetidevítiletého muže z ambásady Království Saudské Arábie zastavili policisté z místního oddělení Letná v okolí velkého kruhového objezdu na Dejvicích v sobotu kolem 17.hodiny. Muž podle našich informací jel ve vozidle značky Škoda. Hlídka, která ho zastavila mu automaticky dala dýchnout do přístroje, který měří hladinu alkoholu v dechu.

Přístroj ukázal téměř 0,5 promile alkoholu v dechu. Po dýchnutí do přístroje se muž začal prokazovat diplomatickými dokumenty patřící právě ambasádě Králoství Saudské Arábie. Podle našich informací by mělo jít o atašé zmiňované ambasády. Proto policisté upustili od dalšího šetření a záležitost budou postupovat cestou ministerstva zahraničních věcí. Tady je velmi pravděpodobné, že pokud se atašé dobrovolně nevydá ke stíhání, tento skutek mu projde. Daleko horší je to s vírou. Korán totiž zakazuje muslimům požívat alkoholické nápoje.

Redakce AKTU.cz zná i příjmení řidiče, který vozidlo řídil, při oslovení zastupců ambasády nám bylo řečeno, že na této ambasádě pracuje 5 úředníků tohoto jména a všichni mají výhody diplomatické imunity. Ostatní záležitosti zástupce ambasády odmítl komentovat s tím, že se o události dozvěděl od nás.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture