Autobus se zřítil z dvanáctimetrové výšky do říčky, jednu ženu museli hasiči vyprostit

0

Autobus spadl z mělnického mostu do několikametrové hloubky, tak znělo tísňové volání na linku hasičů Středočeského kraje. K vážné nehodě autobusu došlo po páté hodině raní v úterý 18. února.

Na místo vyjela jednotka profíků ze stanice Mělník a dobrovolní hasiči z Mělníku Vehlovic – Chloumku, k místu spěchali i policisté a záchranáři. K nehodě došlo za vjezdem do města po silnici číslo 16 od Slaného na novém mostě v místě kruhového objezdu. Řidič autobusu ze zatím nezjištěných příčin prorazil svodidla a zábradlí a zřítil se z výšky dvanáct metrů do říčky Pšovka. Autobus zde pak zůstal ležet na boku. V době nehody v autobuse cestovaly dvě cestující a řidič, jednu z žen museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Vážně zraněné ženy a řidiče záchranáři transportovali do nemocnice na urgentní příjem Vinohradské nemocnice.

Hasiči poté spolu s specializovanou firmou vyprostili autobus. Před ustavením dvou těžkých jeřábů, které na místo dorazily před desátou hodinou, bylo nutné odstranit poškozené zábradlí a odříznout několik dřevin.

Silnice byla kvůli vyšetřování nehody před 6:00 krátce uzavřena, poté ještě kolem 8:00 kvůli vyproštění havarovaného autobusu. Přesná příčina nehody je v šetření.

VaB

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture