Blesková bouře zasáhla Prahu. Nejvíce hasiče zaměstnala vytopená Vinohradská nemocnice.

0

Dnes okolo 18. hodiny zasáhly Prahu silné bouřky doprovázené přívalovými dešti a krupobitím. Nejvíce byly postiženy pražské čtvrti Nusle, Vršovice, Strašnice a Vinohrady. Do tamní Fakultní nemocnice Královské Vinohrady kvůli bleskovým záplavám vyráželo hned několik jednotek hasičů profesionálních i dobrovolných.

V nemocnici bylo vodou zatopeno několik oddělení. Mezi nejvíce zasaženým pavilonem bylo traumacentrum, konkrétně pak anesteziologicko – resuscitační oddělení (ARO), radiodiagnostická klinika včetně magnetické rezonance, oddělení centrální sterilizace a úrazová ambulance ortopedie. Mezi další pavilony kam vnikla voda byl pavilon gynekologie a porodnictví a lékárna.
V budově ARO voda dosahovala přibližně 30 centimetrů. Tu hasiči rychle odčerpali a personál nemocnice začal pomocí hadrů a prostěradel vysušovat zem uvnitř areálů. Hasiči pak tlakovou vodou umyli příjezdovou cestu. Veliké potíže tvořily generátory, u kterých hrozilo poškození velkým množstvím vody. Podobné problémy se týkaly tepelných výměníků. Hasiči je kontrolovali a počítali i s tím, že je vypnou. Naštěstí se tak nestalo.

Pacienti nebyli nijak ohroženi a téměř se jich tato mimořádná událost nedotkla, avšak byl omezen příjem pacientů do nemocnice a několik hodin nefungovala magnetická rezonance. Anesteziologicko-resuscitační oddělení několik hodin nemohlo přijímat své spádové pacienty.

Hasiči v souvislosti s vydatným deštěm poskytovali především technickou pomoc na několika místech Prahy zároveň, povětšinou se jednalo o zaplavené garáže a sklepy.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture