Boj o život! Na Slapech se potopil přeplněný přívoz!

0

Místo romantické plavby, boj holý život. V to se dnes odpoledne zvrtla plavba přívozu na Slapech u Staré Živohoště. Přívoz byl zřejmě přetížený, hned od počátku začal nabírat vodu až nakonec šel ke dnu. Na palubě v té době bylo mezi 50 – 60 lidí. Podle informací aktu.cz bylo na palubě dokonce i dítě v kočárku.

Na místo se okamžitě sjeli vodní záchranáři, čluny rekreantů a plachetnice a posádky pomáhaly lidem z přívozu.

Ve vodě mělo být kolem 25 cestujících.

Byl povolaný i vrtulník, ale nakonec nemusel zasahovat. Podle zpráv z místa nehody nikdo nebyl zraněný a ani se nikdo nepohřešuje.

Kromě záchranářů zde zasahovaly i tři jednotky hasičů, kteří vyčerpali vodu z přívozu a přitáhli ho ke břehu.

Podle jednoho ze zachráněných bylo hned od počátku zřejmé, že loď je přetížena, což řekli i převozníkovi, který následně všechny nahnal ke strojovně, což přívoz ještě více naklonilo. Navíc přišly asi dvě větší vlny a přívoz se začal plnit vodou a vznikla panika a lidé začali skákat do vody. K místu se sjely plachetnice, jejich posádky házely záchranné kruhy do vody s cílem nejprve pomoci dětem.

Převozník byl na alkohol negativní, podle lidí, kteří záchranu sledovali z břehů, nejvíce práce záchranářům dali tři cestující s výraznou nadváhou.

Vodní záchranáři měli v akci tři čluny, museli dokonce vyjet i s jedním rozbitým, neboť ve vodě bylo příliš mnoho lidí a hrozilo nebezpečí utonutí.

Foto: aktu.cz

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture