Borci od hasičů z Mělníka zachránili psa ze skalního masivu. Museli k němu slanit

0

Ve středu 11. ledna těsně před polednem přijalo operační středisko HZS Středočeského kraje informaci, že na skalách nedaleko obce Březinka na Mělnicku štěká menší pes, který se patrně zaběhl a nemůže dolů.

Na místo vyjela lezecká skupina z mělnické stanice, která zjistila, že událost se nachází v CHKO Kokořínsko poblíž žluté turistické trasy, která vede přírodní památkou, tzv. Stráněmi Truskavenského do­lu.

Jak se později potvrdilo, šlo o malého psa, který se v pondělí skutečně ztratil a zřejmě přečkal přes dvě noci uvězněn na skalním masivu. Podle místních obyvatel se teploty v dole o minulé noci pohybovaly kolem dvaceti stupňů pod nulou. Psa objevil náhodný cyklista, který slyšel štěkání.

Zatímco jednotka slaňovala k trosečníkovi na skále, velitel zásahu domlouval umístění psa, kterému sehnal nový domov v mělnickém útulku. Stěhování do města na soutoku Labe s Vltavou se ale nakonec nekonalo. Zachráněný pes měl totiž na obojku telefonní číslo svého pána z obce Střezivojice, kterého hasiči ihned kontaktovali a zanedlouho mu i pejska předali.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture