Cestující museli vlastní vahou vyvažovat havarovaný autobus na Benešovsku, hrozilo převrácení

0

Profesionální hasiči ze stanice Benešov vyjížděli ve středu 7. října po třetí hodině odpoledne k dopravní nehodě autobusu na silnici III. třídy mezi obcemi Přibyšice a Tisem.

Na pravidelné autobusové lince došlo v zatáčce při míjení s osobním vozidlem k utržení krajnice a sjetí autobusu pravou stranou mimo vozovku. Ke střetu nedošlo, ale autobus zůstal nebezpečně nakloněný. Osmnáct cestujících a řidič jej svojí vahou „vyvažovali“, aby se nepřevrátil. Nikdo nebyl zraněn, ale nebylo možné vystoupit.

Hasiči po příjezdu provedli z pravé strany zabezpečení pomocí stabilizačních tyčí a z druhé strany nakloněné vozidlo zajistili lanovým navijákem z vyprošťovacího automobilu. Potom už bylo možné z autobusu bezpečně vystoupit. Velitel zásahu povolal dva dopravní automobily dobrovolné jednotky z Neveklova pro převoz cestujících. Některé pasažéry však z místa odvezli přivolání rodinní příslušníci, pár jich odešlo pěšky.

Vyprošťovací automobil a specializovaná odtahová služba dostaly autobus zpět na komunikaci. Po dvou hodinách byl zásah ukončen a místo předáno Policii ČR.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture