Cizinec pod vlivem alkoholu v Praze naboural tramvaj. Spolu se svým agresivním spolujezdcem skončili v poutech

0

I. OHS dnes úřadovala v Praze. Při nehodě osobního auta a tramvaje jednoho muže z Ukrajiny zadržela za neuposlechnutí výzev úřední osoby, druhý byl v režimu zajištění za jízdu pod vlivem alkoholu a agresivní chování. Při nehodě se v tramvaji zranila žena s dítětem, třetí zraněný cizinec z auta na místě podepsal negativní reverz.

K nehodě osobního automobilu s tramvají došlo kolem 18:20 v křižovatce ulic Milady Horákové a U Brusnice. Řidič osobního automobilu zde narazil do tramvaje. „Slyšel jsem jen kvílení brzdících kol a pak přišla rána,“ sdělil reportérům AKTU.cz řidič tramvaje. Řidič osobního auta policistům podle informací AKTU.cz nadýchal 1,7 ‰ alkoholu v dechu. Cizinec se choval agresivně a neustále na policisty křičel. Po několika zákonných výzvách ze strany policistů aby zanechal svého protiprávního jednání, přišel na řadu zákrok, tedy zajištění muže pomocí hmatů a chvatů. Spolujezdce museli policisté také zadržet, policista z I. OHS muže několikrát vyzval, aby opustil křižovatku a místo nehody a nesnažil se pomoct spoutanému řidiči. Přes opakovanou výzvu cizinec nepřestal a tak ho muž zákona zadržel za neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Pomocnou ruku policistům z I.OHS podali také policisté z Pohotovostní motorizované jednotky.

Záchranáři na místě ošetřili celkem tři osoby, matku s dítětem z tramvaje a cizince z osobáku. Maminku s dítětem převezli záchranáři s lehčím zraněním na urgentní příjem fakultní nemocnice v Motole. Cizinec na místě podepsal negativní revers.

Právě kvůli zmiňovanému alkoholu si měl řidič se svým spolujezdcem v autě vyměnit místa. Není také vyloučeno, že v autě cestovalo více lidí, někteří mohli z místa nehody utéct.

Hasiči pražského dopravního podniku zajistili místo nehody, uklidili vysypané okna a střepy. Tramvaje byly kvůli nehodě odkloněny, autobusy nabíraly mírné zpoždění. Dopravní policisté společně s dispečery dopravního podniku nyní nehodu vyšetřují.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture