Cizinecká policie zajistila 65 cizinců. Razie na stavbách a ve firmách pokračují. Nelegální zaměstnávaní je bussines

0

I přes velmi časté kontroly cizinecké policie v Praze a i přes jejich negativní výsledky pro zaměstnavatele, stále dochází k nelegalnímu zaměstnávání cizinců a to v masivním měřítku.

Poslední policejní akce cizinecké policie se uskutečnila v úterý v tomto týdnu na Praze 6. Její výsledky jsou alarmující. Na stavbě policisté z pražské cizinecké policie zajistili 65 cizinců, zejména ze třetích zemí.

Včera pak policie zveřejnila výsledky. 62 cizinců zajištěných na stavbě bude z České republiky vyhoštěno, protože tu pracovali bez platných povolení anebo neměli povolení k pobytu. U dalších tří prošetřovaní legálnosti jejich pobytu a práce v České republice stále pokračuje.

Kontrola pracovních povolení je velmi častým zásahem pražské cizinecké policie. Mediálně nejznámější zásahy jsou například ve firmě Rohlik.cz anebo v prodejnách Albert. O obou případech jsme nformovali. Tady všude pracovali cizinci nelegálně.

Velmi často je tento problém spojován s tzv. pracovními agenturami. Ti najímají cizince ze třetích zemí a dodávají je přímo do firem na klíč. Tito cizinci pak dostávají polská pracovní povolení. Ta jsou ale v ČR neplatná.

Pražská policie chce i nadále v těchto kontrolách pokračovat, protože je patrné, že obchod s nelegálními zaměstnaci stále kvete.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture