Cvičení v budově Nové radnice v Praze. Prověřoval se postup složek IZS i úředníků

0

Tématem cvičení byl požár v suterénu budovy. Poplach, který byl vyhlášen znamenal pro zaměstnance evakuaci z pracoviště.   Hodnotitelé se zaměřili na koordinaci složek, jejich příjezd na místo historickými uličkami, postupy složek nebo postupy úředníků při evakuaci.

Záchranáři museli zachránit pomocí plošiny dvě osoby z horních pater, bojovat se silným zakouřením budovy a ošetřit tři zraněné figurantky.

Cvičení se zúčastnilo několik desítek policistů pořádkové, ale i dopravní policie a také strážníci Městské policie hl. m. Prahy.

„Na místě bude využit i mobilní systém LRAD, coby »extrémní zesilovač« lidského hlasu pro výzvy k opuštění budovy zasažené ohněm. Policisté spolu se strážníky budou na místě korigovat dopravu, v případě potřeby vytvoří bezpečný prostor pro příjezd ostatních složek IZS. Dle potřeby pomohou s transportem zraněných k sanitním vozům nebo budou k dispozici hasičům při evakuaci,“ uvedl náměstek ředitele Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy pro vnější službu plk. Petr Matějček.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture