Dealeři schovávají drogy všude. Mrtvé schránky i odemčená osobní auta. Jednoho takového vypátrala hlídka I. OHS

0

Při noční jízdě Prahou si policistka z I. OHS (oddělení hlídkové služby) všimla podezřelého muže v autě, který „něco štrachal“ v palubní desce. Při bližší kontrole pak u muže našli s kolegou větší množství drog.

Třicetiletý cizinec s výškou přes dva metry nespolupracoval, nechtěl ukázat obsah kapes, zda u sebe nemá zbraň či cokoliv z čeho zbraň jde udělat. Byl proto policistou vyzván, aby nechal ruce na kapotě. Muž ale neuposlechl policejní výzvu, kladl odpor a musel být spoután. Tomu se také aktivně bránil.

Zajištěné drogy u cizince. FOTO Policie ČR

Při podrobné prohlídce pak u muže hlídka našla téměř čtyřicet gramů různých drog, marihuanou počínaje, kokainem a pervitinem konče. Jelikož měl muž drogy

pečlivě nabalené do malých plastových sáčků, je jasné co s nimi chtěl dělat. Velmi často se v centru stává, že se drogy nechávají v odemčených autech, kde si je zákazník vyzvedne a peníze nechá uvnitř auta.

Na základě těchto všech skutečností skončil třicetiletý cizinec na policejní služebně, kdy je v tuto chvíli stíhán pro trestné činy nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a s psychotropními látkami a s jedy a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Za tyto delikty mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Své ovoce přinesla i víkendová akce cizinecké policie v centru Prahy. Při té zkontrolovali celkem sedmdesát osob, z nichž dvacet skončilo na policejní služebně. Pět pro podezření z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jed, nebo maření výkonu úředního rozhodnutí. Dalších jedenáct pro porušení pobytového zákona, kdy s osmi z nich bude vedeno řízení o správním vyhoštění. Poslední čtyři jsou podezřelí z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby, nebo přestupku na úseku drog, neboť u sebe při kontrole měli malé množství psychotropních látek. Delikty dalších šesti osob policisté vyřešili přímo na místě kontrol udělením blokových pokut v celkové výši 14.000,- Kč.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture